(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Pirmą kartą Lietuvos piliečiai gali savo pilietinę poziciją pasirašyti elektroniniu būdu.

Piliečių iniciatyvinė grupė, siūlanti du įstatymų projektus – Referendumo bei Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos, išsikovojo teisę rinkti ir elektroninius parašus, kuriuos pripažins Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Pasak Naujosios sąjungos pirmininko Artūro Paulausko, tuo prasideda e-demokratijos era Lietuvoje.

“Lietuvos žmonės ilgai laukė šios galimybės. Galimybė už referendumus bei kitas pilietines iniciatyvas pasirašyti ir elektroniniu būdu leis piliečiams patogiau pareikšti savo valią. Elektroninis parašas suteiks galimybę ir užsienyje laikinai gyvenantiems Lietuvos piliečiams neatitrūkti nuo politinių procesų tėvynėje- dalyvauti šalies valdyme, dalyvauti svarstant įvairius visuomenei svarbius klausimus, teikti įstatymų iniciatyvas Seimui ir k.t.”, – teigė A.Paulauskas.

Anot jo, būtina kurti naujas dalyvavimo valstybės gyvenime formas, stiprinti piliečių ir valstybės ryšį. Tik taip mes galime sukurti tvirtą Lietuvos Respubliką, visų piliečių valstybę.

Savo valią piliečiai gali išreikšti surinkę adresą http://www.erinkimai.lt/balsu_rinkimas

Šį techninį sprendimą sukūrė Informacinių technologijų bendrovė UAB “EVP International”. Piliečiai pasirašyti elektroninėje erdvėje gali prisijungdami per savo banko elektroninę sistemą.

Pasak bendrovės atstovo Kosto Noreikos, pasirašyti elektroniniu būdu yra labai paprasta ir saugu, piliečių duomenys yra saugomi sutinkamai su Asmens duomenų apsaugos įstatymu.

Šis pasiekimas yra istorinis, atveriantis elektroninės demokratijos amžių Lietuvoje. Net VRK atstovai turėjo pripažinti, kad per savaitę buvo padaryta tai, ko niekam nepavyko padaryti per dešimtmetį.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: