liberalai.lt archyvo nuotr.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis sako, jog partijos vadovybė nepritaria suspenduoto “tvarkiečio” Remigijaus Ačo įsiliejimui į liberalų gretas.

“Buvo pasikeista nuomonėmis, ir dauguma valdybos narių skeptiškai vertino R.Ačo tapimą liberalu”, – BNS sakė E.Masiulis.

Kitą savaitę planavęs vykti į Raseinius susitikti su R.Ačo suburtais pas liberalus esą pereiti norinčiais “tvarkiečiais” E.Masiulis sako, jog po tokio partijos valdybos sprendimo “kelionė liko su dideliu klaustuku”.

Dėl R.Ačo prisijungimo prie frakcijos, jei jis pageidaus, spręs pati parlamentinė Liberalų sąjūdžio frakcija.

Sustabdžius Seimo nario R.Ačo narystę partijoje “Tvarka ir teisingumas”, jis neketina likti šios partijos frakcijoje parlamente. Sekmadienį per pirmąjį pavasario sesijos posėdį politikas planuoja paskelbti išeinąs iš “tvarkiečių”.

R.Ačas neslėpė, kad pokalbiai dėl galimo prisijungimo vyko su Liberalų sąjūdžio pirmininku ir frakcijos seniūnu Eligijumi Masiuliu. E.Masiulis planavo kitą antradienį lankytis Raseiniuose, kad susitiktų su “Tvarkos ir teisingumo” Raseinių skyriaus nariais.

Pasak R.Ačo, Raseinių skyriuje yra apie 1600 narių. Kiek jų galėtų palikti “Tvarką ir teisingumą”, nežinia, tačiau buvusio Raseinių mero tvirtinimu, iš 24 skyriaus aktyvo narių 22 penktadienį buvo už pasitraukimą.

R.Ačas ketvirtadienį BNS sakė, jog iš “tvarkiečių” frakcijos pasitrauksiąs pirmą sesijos dieną, o jungtis prie kitų frakcijų neskubėsiąs.

“Pirmas dalykas, mes nesiprašom pas liberalus, o pokalbiai vyksta su keliomis partijomis. Kai skyrius nuspręs padaryti sprendimus, aš elgsiuosi, kaip nuspręs skyrius. Sekmadienį paskelbsiu, kad išeinu iš “Tvarkos ir teisingumo” frakcijos, tad automatiškai tapsiu Seimo narių mišrios grupės nariu. Jungtis prie ko nors tikrai neskubėsiu, yra laiko apsitarti”, – sakė R.Ačas.

Su kokiomis partijomis tariasi Raseinių “tvarkiečiai”, R.Ačas tvirtino nenorintis atskleisti, tačiau patvirtino, jog skyriaus dauguma apsisprendė pas “tvarkiečius” nelikti.

Praėjusį penktadienį partijos “Tvarka ir teisingumas” valdyba sustabdė “tvarkiečių” jungtuvėms su “darbiečiais” pasipriešinusio parlamentaro narystę partijoje. Sustabdyti ir R.Ačo kaip Raseinių skyriaus pirmininko įgaliojimai.

Partijos Drausmės komisija, išnagrinėjusi R.Ačo viešus pareiškimus partijos atžvilgiu, konstatavo, kad jis pažeidė partijos įstatus ir pasiūlė partijos valdybai spręsti klausimą dėl partijos nario tolesnės veiklos partijoje.

R.Ačas viešai pareiškė, kad Darbo bei “Tvarkos ir teisingumo” partijų jungtuvės vyksta iš reikalo, o “vienpusiški šias partijas valdančių asmenų sprendimai ir 26 tūkst. įkaitais tapusių abiejų partijų narių verčia susimąstyti apie esamą padėtį”. Jis taip pat teigė, kad “Tvarka ir teisingumas” pirmininkas Rolandas Paksas priėjo liepto galą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: