Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kelionių organizatoriai penktadienį pranešė, kad dėl neramumų stabdo ekskursijas Egipte poilsiaujantiems lietuviams, kurių šalyje yra daugiau nei 200.

Įmonės sudaro galimybę pasikeisti keliones tiems lietuviams, kurie nebenori vykti į Egiptą.

“Tez Tour” pranešė, kad su jais į Egipto Hurgados kurortą yra atvykę 100 lietuvių turistų. 82 asmenys į Lietuvą grįžta pirmadienį.

Bendrovės teigimu, ten esantys žmonės nuolat informuojami apie situaciją, teikiamos rekomendacijos kaip elgtis.

“Ekskursijų organizavimas Egipte yra sustabdytas į Kairą, Aleksandriją bei Liuksorą, jos nebus atnaujintos kol nebus užtikrintas turistų saugumas”,- sakė “Tez Tour” Lietuvoje Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

Anot “Novaturo” atstovų, turima informacija rodo, kad Hurgados kurortų viešbučiai ėmėsi atitinkamų saugumo priemonių. Šios bendrovės partnerių organizuojamos ekskursijos Egipte yra sustabdytos.

Su “Novaturu” į Egiptą yra atvykę 115 poilsiautojų. Jie visi turėtų grįžti pirmadienį, nebent pablogėjus situacijai juos prireiktų pargabenti anksčiau.

“Jie grįžta pirmadienį – turėtų grįžti pagal planą, nebent keičiantis URM rekomendacijomis, keistųsi situacija ir mes reaguotume atitinkamai”, – BNS sakė bendrovės atstovė Ieva Dorelaitienė.

Pastarosiomis dienomis Egipte beveik 600 žmonių žuvo per saugumo pajėgų surengtą susidorojimą su protestuotojais, kurie palaiko nuverstąjį prezidentą Mohamedą Mursi (Mohamedą Mursi).

Šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis, daugelyje provincijų įvesta komendanto valanda. Užsienio reikalų ministerijos (URM) duomenimis, šiuo metu komendanto valanda nėra įvesta kurortuose Hurgadoje ir Šarm al Šeiche.

URM penktadienį pakartojo raginimą susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Egiptą.

Anot ministerijos, padėtis Egipte šalyje išlieka sudėtinga ir nenuspėjama. Penktadienį nuverstojo prezidento šalininkai vėl kviečia į protesto demonstracijas, opozicija M.Mursiui kviečia į savo demonstracijas – galimi susirėmimai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: