© Wikimedia Commons archyvo nuotr

Lietuvos eksportuotų ir importuotų prekių kainos pernai lapkritį, palyginti su 2012-ųjų lapkričio mėnesiu, sumažėjo po 3,7 procento.

Per mėnesį – lapkritį, palyginti su spaliu – eksportuotų prekių kainos ūgtelėjo 0,1 proc., importuotų prekių – sumenko 0,4 proc., pranešė Statistikos departamentas.

Per metus iš eksportuotų prekių daugiausia atpigo pagrindiniai chemikalai, trąšos ir azoto junginiai, pirminis plastikas ir sintetinis kaučiukas bei žemės ūkio vienmečiai augalai – po 17,5 proc., augalinis aliejaus ir augaliniai bei gyvūnų riebalai ir taukai – 17,1 proc., o pabrango pieno gaminiai – 15,5 proc., konstrukciniai metaliniai gaminiai – 14 proc., obliuotoji pjautinė mediena – 10,8 procento.

Iš importuotų prekių per metus daugiausia atpigo kiti, niekur kitur nepriskirti, kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai (17,3 proc.), augalinis aliejaus ir augaliniai bei gyvūnų riebalai ir taukai (16 proc.), megzti (trikotažiniai) arba nerti drabužiai (11,1 proc.), o pabrango žuvys ir kiti žuvininkystės produktai (23 proc.), padarinė mediena (11,5 proc.), pieno gaminiai (11,1 proc.).

Bendrajam eksportuotų prekių kainų pokyčiui per mėnesį didžiausios įtakos, pasak statistikų, turėjo 0,6 proc. padidėjusios rafinuotų naftos produktų, 2,5 proc. – baldų, 5,9 proc. – atliekų surinkimo, apdorojimo ir šalinimo, medžiagų atgavimo produktų, 2,3 proc. – medienos bei medienos gaminių (jums gali būti įdomi ir konstrukcinė mediena), išskyrus baldus, kainos ir 3,2 proc. sumažėjusios chemikalų ir chemijos pramonės gaminių, 3 proc. – variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių kainos.

Bendrajam importuotų prekių mėnesio kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 1,9 proc. sumažėjusios chemikalų ir chemijos pramonės gaminių, 5,4 proc. – elektros, 1,2 proc. – rafinuotų naftos produktų, 0,3 proc. – naftos kainos ir 1,8 proc. padidėjusios žemės ūkio produktų, 1,4 proc. – žuvų ir kitų žuvininkystės produktų kainos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: