(c) Zalgiris.lt archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienį pratęsė pergalių seriją VTB Vieningosios lygos turnyre. Gdynėje kauniečiai nepaliko didesnių vilčių pajėgiausiai Lenkijos komandai „Asseco Prokom“ ir laimėjo rezultatu 73:60. Tai buvo jau ketvirtoji „Žalgirio“ pergalė B grupėje iš tiek pat galimų bei trečioji Tomo Pačėso auklėtinių nesėkmė.

Pirmosiomis minutėmis ant parketo dominavo svečiai iš Kauno: baudą pataikė DeJuanas Collinsas, netikėtą reidą rezultatyviai užbaigė Artūras Milaknis, o iš vidutinio nuotolio neklydo Mirza Begičius (5:0). Tačiau sužaidus tris minutes Tomo Pačėso auklėtiniai pagaliau sugebėjo pasižymėti puolime ir neilgai trukus išsiveržė į priekį (7:5). Nepaisant to, D.Collinso, Omaro Samhano ir Martyno Pociaus taškų dėka „Žalgiris“ atgavo persvarą – 11:9. Nors lenkai atsakė tritaškiu, šaltakraujiškai baudas sumetė M.Pocius, o du taškus pridėjo Mantas Kalnietis, perėmęs kamuolį ir tiksliai užbaigęs žaibišką ataką (15:12). Tašką kėlinukui padėjo dvitaškį su varžovo pražangą pataikęs M.Begičius – 18:16.

Antrojo ketvirčio pradžia rezultatyvumu neišsiskyrė. Po P.Jankūno dvitaškio „Žalgiris“ buvo priekyje 20:16, tačiau aikštelės šeimininkai surengė kelias rezultatyvias atakas, išlygindami rezultatą (20:20). Tada iniciatyvos ėmėsi M.Kalnietis – penki jo taškai ir Artūro Milaknio tritaškis privertė Tomą Pačėsą sušaukti minutės pasitarimą, nes atkarpą lenkai pralaimėjo „sausai“ 0:7 (28:22). Po pertraukėlės „Asseco Prokom“ krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą ir priartėjo beveik iki minimumo (28:30). Tiesa, svarbiu metu baudas sumetė kauniečių kapitonas P.Jankūnas, grąžindamas keturių taškų persvarą – 32:28. Tačiau lenkai pačioje ketvirčio pabaigoje sugebėjo vėl aptirpdyti atsilikimą, o pranašumą išsaugoti padėjo dvi taiklios Dainiaus Šalengos baudos – 34:33.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė iš esmės. Žalgiriečiai ėmė dar agresyviau darbuotis tiek puolime tiek gynyboje, tuo tarpu varžovai nerado tam priešnuodžių. Po penkių D.Collinso ir dviejų M.Pociaus taškų skirtumas išaugo iki 44:35. Baudas sumetus tam pačiam M.Pociui, tą patį padarius ir M.Begičiui, o iš vidutinio nuotolio neklydus O.Samhanui, „Žalgiris“ turėjo solidų 15 taškų pranašumą – 52:37. Tiesa, du greiti ir rezultatyvūs lenkų išpuoliai neleido kauniečiams atsipalaiduoti (52:41), tačiau tuojau pat nuo baudų metimų linijos neklydo T.Delininkaitis (54:41). Prieš paskutines dešimt minučių švieslentėje degė skaičiai 54:42.

Žalgiriečiai savo pranašumu neleido abejoti ir toliau. P.Jankūnui pelnius keturis taškus iš eilės „Žalgirio“ pranašumas siekė 14 taškų (58:44). Nors lenkai čia pat atsakė tritaškiu, netrukus sudėtingą metimą realizavo M.Kalnietis, o iš vidutinio nuotolio neklydo T.Delininkaitis (65:51). Šiam ir D.Collinsui sumetus abi baudas, skirtumas vėl nežymiai išaugo – 69:54. Situacija nepasikeitė iki pat finalinės sirenos, kuriai aidint žaliai-balti šventė dar vieną pergalę – 73:60.

„Žalgiris“: D.Collinsas 12 (6 rez. perd.), M.Kalnietis 12, M.Pocius 10, P.Jankūnas 10 (6 atk. kam.), A.Milaknis 8, M.Begičius 7 (3 blk.), O.Samhanas 6 (3 blk.), T.Delininkaitis 6, D.Šalenga 2, T.Klimavičius 0 (5 atk. kam.), M.Kuzminskas 0.

„Asseco Prokom“: R.Varda 13, D.Ewingas 10 (5 rez. perd.), J.R.Giddensas 9 (6 atk. kam.).