© FB paskyros archyvo nuotr.

LOGIN 2013 apdovanojimuose triumfavo į švietimą ir inovacijas orientuoti projektai. Vienas jų- netradicinė socialinio tinklo “Facebook” aplikacija, skirta moksleiviams, susiduriantiems su klausimais, kaip pasirinkti būsimą profesiją. Aplikacijos idėją, populiarumą ir naudą įvertino ir vartotojai, ir progreso konferencijos komisija.

„Turint dabartines technologijas, mobilią programėlę, interneto svetainę ar Facebook aplikaciją, galėtų sukurti ko gero kiekvienas labiau įgudęs vartotojas, pvz. net pažangi močiutė. Dabar svarbiausia – idėja ir noras, kad pasaulis taptų geresnis…“ – atsiimdamas apdovanojimą už geriausią socialinių tinklų programėlę, sakė „Kuo būti specialybės pasirinkimo testas“ Facebook socialinio tinklo programėlės autorius, IT projektų vadovas Tomas Stasiukaitis.

“Kur stoti” projektai savo būsimą profesiją pasirinkti padėjo daugeliui Lietuvos moksleivių. Teisingą kelią pasirinkęs žmogus yra laimingas, o kai laimingų žmonių visuomenėje yra daug – šalis klesti ir auga. Būtent siekis, kad visuomenė tobulėtų bei augtų ir paskatino žurnalo „Kur stoti“ autorius kreiptis į savo darbą išmanančius ir idėjų nestokojančius IT specialistus.

„Jaunimas internete praleidžia itin daug laiko. Mes nusprendėme surasti būdą, kaip profesijos pasirinkimą padaryti įdomesniu – panašiu į žaidimą. Subūrėme komandą iš idėjas generuojančių ir interneto technologijas išmanančių žmonių. Vyko intensyvus kūrybinis darbas, kuriam vadovavo UAB “Geradariai” projektų vadovas Raimondas Jurgaitis. Daug diskutavome, galvojome, bandėme. Vėliau Tomas Stasiukaitis atliko aplikacijos programavimo darbus ir taip gimė geriausios socialinių tinklų programėlės titlulą 2013 metais pelnęs “Kuo būti” testas,“ – pasakojo „Kur Stoti“ žurnalo leidėja Ingrida Pupelienė.

Kasmet Lietuvoje sukuriama šimtai interneto projektų: mobilių programėlių, interneto svetainių, socialinių tinklų programėlių ir pan. Jau penktus metus iš eilės progreso konferencija LOGIN pristato Lietuvos interneto apdovanojimus. Tai renginys, skirtas pagerbti per metus labiausiai Lietuvos interneto plėtrai nusipelniusius žmones bei atšvęsti didžiausius pastarųjų metų interneto laimėjimus. Nugalėtojai buvo renkami dviem etapais: pirmame etape balsavo visi internautai, antrame – vyko uždaras komisijos balsavimas

Kitose Lietuvos interneto apdovanojimų nominacijose taip pat laimėjo darbai, skatinantys progresą bei tobulėjimą:

Metų inovacijos titulą pelnė speciali „Metasite Business Solutions“ sukurta aplikacija „Rimi“ terminalams.

Geriausios mobiliosios svetainės vardą gavo naujienų portalo 15min.lt skaitytojams siūloma mobilioji portalo versija.

Geriausias turtingo turinio, papildytos realybės panaudojimo apdovanojimas įteiktas projektui „Absolut Teleportacija“

Geriausiu teminiu projektu internete tapo pirmasis lietuviškas kosminis palydovas „LituanicaSAT-1“.

Metų eksporto apdovanojimas įteiktas drabužių mainų portalo Manodrabuziai.lt kūrėjams.

Geriausiu žaidimu, žaidimų principais paremtu puslapiu šiais metais įvardintas edukacinis žaidimas „Pinigėnai“, skirtas 5-9 metų amžiaus vaikams.

Net du – Metų starto ir Geriausios mobiliosios programėlės – apdovanojimai atiteko dviejų draugų sukurtam startuoliui „PriceOn“.

Geriausiu žiniasklaidos projektu internete tapo antrus metus sėkmingai gyvuojanti pirmoji Lietuvoje televizija internete „TV3 Play“.

Geriausio mokslo populiarinimo projekto internete titulą pelnė Ldkistorija.lt – Orbis Lituaniae | Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos.

Geriausio portfolio laurai atiteko fotografui Tadui Černiauskui.

Geriausios specializuotos skelbimų svetainės titulą gavo Trumpam.lt – trumpalaikė nuoma Lietuvoje.

Geriausiu mobilioju žaidimu tituluotas žaidimas „Ponas Žodis“.

Geriausias produkto, paslaugos tinklalapio apdovanojimas atiteko Dragdis.com.

Geriausiu tinklapiu pripažintas pernai startavęs naujasis Lrt.lt internetinis portalas.

Geriausiu socialiniu-edukaciniu projektu internete tapo „Vaikų svajonės“.

Geriausio viruso titulas atiteko „Eastern European Sushi“.

Geriausiu tinklalapio dizainu pripažinta stiliaus namų „Kukla Beauty Box“ interneto svetainė.

Geriausias įmonės tinklapis – reklamos agentūros „Not Perfect | Y&R“.

Geriausias BLOGas (asmeninis tinklalapis) – „Beatos virtuvė“.

Geriausiu „Facebook“ puslapiu tapo „Padlyzos“.

Metų žmogumi internete tituluota buvusi Lietuvos Respublikos finansų ministrė Ingrida Šimonytė

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: