(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Penktadienį Kauno miesto savivaldybėje didžiojoje salėje vyko antrasis Konstitucijos egzamino etapas, į kurį pateko 15 kauniečių. Savivaldybės salėje egzamino užduotis sprendė tauragiškis, kuris negalėjo šiandien egzamino rašyti savo mieste. Geriausiais sekėsi Tarybos narei Gintarei Skaistei.

Į antrąjį etapą pateko 15 iš 20 piliečių grupės dalyvių, tačiau nė vienas iš 7 teisinį išsilavinimą turinčių asmenų. Geriausiai tuomet taip pat sekėsi Tarybos narei Gintarei Skaistei, kuri teisingai atsakė į visus 30 klausimų. Į kitą etapą pateko ir Tarybos narys Raimundas Kaminskas.

Vakar dalyviai turėjo atsakyti 19 testo klausimų bei vieną atvirą klausimą apie Respublikos Prezidento taikomą veto teisę Seimo išleistiems įstatymams. Šis veto nėra absoliutus, o tik atidedamasis. Dalyviai turėjo paaiškinti, ką jų manymu, tai reiškia.

Visas užduotis dalyviai privalo atlikti per vieną valandą.

Geriausiai spręsti užduotis vėl sekėsi Tarybos narei G. Skaistei. Teisingai ji atsakė į visus 19 klausimų bei atsakė į 20-ąjį atvirą klausimą. Vieną klaidą padarė trys testą laikę dalyviai, tarp jų – Tarybos narys R. Kaminskas.

Visų dalyvių rašyti darbai išsiųsti vertinimo komisijai Vilniuje, kurios pirmininkas yra VU Teisės fakulteto profesorius Egidijus Kūris.
Spalio 21 dieną bus išaiškinti Konstitucijos egzamino 6 nugalėtojai: 3 – piliečių kategorijoj ir 3 – teisinį išsilavinimą turinčių ar jo siekiančių kategorijoje.

Konstitucijos egzamino apdovanojimo ceremonija vyks LR prezidentūroje lapkričio 3 d., 13 val. Apdovanojimus teiks egzamino globėja – LR prezidentė Dalia Grybauskaitė ir LR teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Vilija ŽUKAITYTĖ

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: