(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Vasario 8 d. Europos Komisija paskelbė ES ekologiško gaminio logotipo konkurso nugalėtoją. Per pastaruosius du mėnesius, rinkdami naują ekologinį ženklą, iš trijų į finalą patekusių pasiūlymų internetu balsavo apie 130 000 žmonių. Konkurso nugalėtoju tapo Vokietijos studentas Dusanas Milenkovicius, už kurio logotipą – Europos Sąjungą simbolizuojantį lapą – balsavo 63 proc. žmonių. Nuo 2010 m. liepos 1 d. ES ekologiško gaminio logotipu bus privaloma ženklinti visus fasuotus ekologiškus gaminius, pagamintus bet kurioje ES valstybėje narėje ir atitinkančius būtinus standartus. Juo galės būti ženklinami ir importuojami gaminiai. Kartu su ES ženklu galės būti naudojami ir kiti – privatūs, regioniniai ar nacionaliniai logotipai.

Geriausias logotipas išrinktas per visoje Europoje vykusį konkursą, kuriame galėjo dalyvauti dailės ir dizaino studentai. Tarptautinė žinomų narių komisija vertino beveik 3 500 konkursui pateiktų darbų. Trys geriausi logotipai buvo įkelti į konkurso svetainę www.ec.europa.eu/organic-logo ir iki 2009 m. sausio 31 d. už juos buvo galima balsuoti internetu.

Europos Sąjungą simbolizuojantis lapas – tai lapas, kurį sudaro žaliame fone išdėstytos ES žvaigždės. Tai labai gerai suprantamas ženklas, kuriuo perteikiamos dvi aiškios mintys: gamta ir Europa.

„Džiaugiuosi, kad jau turime naują ES ekologiško maisto produkto logotipą, – sakė už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakinga Komisijos narė Mariann Fischer Boel, kuri pirmoji pasiūlė surengti logotipo konkursą. – Ši iniciatyva padėjo atkreipti dėmesį į ekologiškus maisto produktus, o dabar turime logotipą, kurį visi galės atpažinti. Jis yra gražaus ir dailaus dizaino, todėl tikiuosi, kad nuo šių metų liepos galėsiu pirkti šiuo logotipu paženklintus produktus.”

Geriausio logotipo autorius, taip pat antros ir trečios vietos laimėtojai bus pagerbti Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato surengtoje oficialioje apdovanojimų ceremonijoje, kuri vyks Briuselyje 2010 m. liepos mėn. Šiems trims konkurso laimėtojams bus įteikti 6 000, 3 500 ir 2 500 EUR apdovanojimai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: