© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

“Google” penktadienį atsiprašė už tai, kad jos populiariame tinklapyje “Maps” svarbi Berlyno aikštė kelioms valandoms buvo atgavusi nacių laikų pavadinimą “Adolfo Hitlerio aikštė”.

JAV interneto gigantės Vokietijos padalinio atstovė Lena Wagner (Lena Vagner) AFP sakė, kad kol kas neaišku, kaip viena gatvė Theodoro Heusso (Teodoro Hoiso) aikštėje Vokietijos sostinės vakaruose vėlai ketvirtadienį vėl buvo tapusi “Adolfo Hitlerio aikšte”. Taip ji vadinosi nuo 1933 iki 1947 metų.

“Mums buvo pranešta apie klaidingą ir nederamą gatvės pavadinimą “Google Maps” ir mes nedelsdami jį ištaisėme”, – sakė ji.

“Atsiprašome už šią klaidą”, – pridūrė atstovė.

Penktadienį nacių lyderio vardo “Google Maps” nebesimatė, o “Adolfo Hitlerio aikštės” paieška nukreipdavo vartotojus į “Theodoro Heusso aikštę”.

Aikštė svarbios žiedinės sankryžos centre Hitlerio vardu buvo pavadinta 1933 metais, o vėliau suvaidino svarbų vaidmenį Trečiojo Reicho planuotame miesto pavertime “pasaulio sostine”.

Jos pavadinimas po karo buvo pakeistas, o galiausiai, 1963 metais, ji gavo pirmojo Vokietijos pokario prezidento T.Heusso vardą.

Minima klaida sukėlė pasipiktinimą socialiniuose tinkluose ir Vokietijos žiniasklaidoje. Laikraštis “Bild” pareiškė: “Kaip tai galėjo nutikti?”

Pranešimuose sakoma, kad į vokiškąjį “Google Maps” anksčiau buvo įsilaužta ir kad kartą buvo visiškai “pradanginta” garsioji Kelno katedra.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: