© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Prancūzijos elektroninės muzikos duetas “Daft Punk” sekmadienį pelnė du pagrindinius “Grammy” apdovanojimus, o hiphopo duetas “Macklemore & Ryan Lewis” buvo paskelbti geriausiais naujais artistais per šou, prilygstančiam “Oskarų” teikimui muzikos pasaulyje.

Tradiciškais veidus po uždarais šalmais slepiantys prancūzų grupės nariai, kurie parsiveš namo penkias “Grammy” statulėles – įskaitant apdovanojimus už geriausią albumą ir geriausią įrašą – privertė muzikos pasaulio garsenybes šokti per 56-ąją kasmetinę “Grammy” apdovanojimų ceremoniją, atlikdami savo įsimintiną hitą “Get Lucky” kartu su veteranu atlikėju Stevie Wonderiu (Stiviu Vonderiu) ir dainininku Pharrellu Williamsu (Farelu Viljamsu).

Paauglė dainininkė Lorde (Lord) iš Naujosios Zelandijos pelnė kitą svarbų apdovanojimą – už geriausią dainą – kuria buvo pripažintas jos megahitas “Royals”.

Reperis Macklemore’as (Maklemoras) ir jo prodiuseris Ryanas Lewisas (Rajenas Liujisas) pasirodė scenoje per įsimintiniausią šios ceremonijos epizodą: kai 33 poros buvo sutuoktos, duetui iš Siatlo atliekant savo dainą “Same Love”, kurioje pasisakoma už gėjų teises ir smerkiama homofobija.

“Daft Punk” gyrė “fantastišką” homoseksualių ir tradicinių porų vestuvių ceremoniją pranešime, kurį perskaitė jų dainų kūrėjas Paulas Williamsas (Polas Viljamas), kuris pasidalijo su dueto nariais “Grammy” už geriausią metų albumą – “Random Access Memories.”

“Jie norėjo, kad pasakyčiau, jog “Grammy” (ceremonijos) visuomet būdavo elegantiškos ir klasiškos – kaip ir momentas, kai … pamatėme visas šias nuostabias santuokas ir tokią pačią meilę”, – sakė P.Williamsas, išprovokuodamas plojimus.

“Daft Punk” pelnė iš viso penkis apdovanojimus, o “Macklemore & Ryan Lewis” – keturis. Pharrellas Williamsas taip pat laimėjo keturiose kategorijose, įskaitant geriausio metų prodiuserio.

Dainininkas Justinas Timberlake’as (Džastinas Timberleikas) namo parsivežė tris statulėles, tarp jų – už geriausią vaizdo klipą, prie kurio taip pat prisidėjo reperis Jay-Z (Džėjus Z). Tuo tarpu tradicinė “Grammy” favoritė Taylor Swift (Teilor Svift) liko tuščiomis rankomis.

Prieš sekmadienį vykusį šou Jay-Z pelnė daugiausiai “Grammy” nominacijų: jis turėjo galimybę laimėti devynis apdovanojimus. Kalifornijos hiphopo žvaigždė Kendrickas Lamaras, “Macklemore & Lewis”, Justinas Timberlake’as ir Ph.Williamsas pelnė po septynias nominacijas.

Tarp kitų pagerbtųjų buvo buvęs grupės “The Beatles” narys Paulas McCartney (Polas Makartnis), atlikęs naują dainą su grupe, kurios būgnininkas buvo jo buvęs kolega – Ringo Starras (Ringas Staras).

Retame Didžiosios Britanijos “Žaviojo ketvertuko” susitikime taip pat dalyvavo velionių “The Beatles” narių Johno Lennono (Džono Lenono) ir George’o Harrisono (Džordžo Harisono) našlės.

Pirmasis svarbus apdovanojimas tą vakarą buvo paskirtas “Macklemore & Lewis” – geriausių naujų artistų kategorijoje – tuo tarpu jų debiutinis albumas “The Heist” buvo pripažintas geriausiu metų repo rinkiniu. Duetas taip pat pelnė apdovanojimus už geriausią repo dainą “Thrift Shop” ir geriausią repo pasirodymą.

“Visų pirma noriu padėkoti mūsų gerbėjams – žmonėms, kurie atvedė mus ant šios scenos. Mūsų gerbėjų buvo dar prieš sukruntant žiniasklaidai, dar prieš pasklindant žiniai apie mus, dar prieš atsirandant istorijai”, – pareiškė Macklemore’as.

“Daft Punk” taip pat pelnė “Grammy” už geriausią šokių arba elektroninės muzikos albumą (“Random Access Memories”), geriausią popmuzikos dueto arba grupės pasirodymą (daina “Get Lucky”), taip pat už geriausiai parengtą neklasikinės muzikos albumą.

“Grammy” šou, laikomas svarbiausia apdovanojimų ceremonija muzikos pasaulyje, prasidėjo nuo įspūdingo pasirodymo, kai “hiphopo pirmoji pora” – Beyonce (Bijonsė) ir Jay-Z – atliko savo dainą “Drunk in Love”.

Vėliau Lorde sudainavo “Royals”. Ši dainininkė taip pat pelnė apdovanojimą už geriausią popmuzikos solinį pasirodymą.

“Ačiū visiems, kurie leido šiai dainiai sprogti. Nes visa tai buvo mentališka”, – sakė 17-metė atlikėja.

T.Swift surengė energingą pasirodymą, per kurį sudainavo savo hitą “All Too Well”. Tuo tarpus roko grupė “Imagine Dragons” kartu su K.Lamaru supynė į vieną melodiją savo kūrinius “Radioactive” ir “M.A.A.D. City”.

Per šį šou buvo ir kitų neįprastų bendrų pasirodymų – pavyzdžiui, sunkiojo roko grandai “Metallica” grojo kartu su garsia kinų pianiste Lang Lang.

Savo kūrinius atliko ir kiti garsūs muzikantai, tarp jų Katy Perry (Keiti Peri) ir Robinas Thicke’as (Robinas Tikas), scenos veteranė Carole King (Kerol King), dainavusi duetu su Sara Bareilles (Sara Barelis), ir Madonna (Madona), prisidėjusi dainuojant “Same Love” per masinę vestuvių ceremoniją.

Britė dainininkė Adele (Adel), susišlavusi pagrindines “Grammys” statulėles 2012 metais, sekmadienį pasidalijo su dainų kūrėju Paulu Epworthu (Polu Epvortu) apdovanojimą už dainą filmui apie Džeimsą Bondą “Operacija “Skyfall” (Skyfall).

Per iš anksto parengtą vaizdo transliaciją grupės “Led Zeppelin” nariai buvo pagerbti už geriausią roko albumą “Celebration Day”, įrašytą per jų pakartotinio susitikimo koncertą Londono arenoje “O2” 2007 metais. Tuo tarpu flamenko grupė “Gipsy Kings” ir Pietų Afrikos Respublikos vyrų choras “Ladysmith Black Mambazo” pasidalijo “Grammy” pasaulio muzikos kategorijoje.

Pusketvirtos valandos trukęs šou arenoje “Staples Center” baigėsi roko supergrupės pasirodymu, kuriame dalyvavo grupių “Nine Inch Nails”, “Queens of the Stone Age” nariai, “Foo Fighters” vokalistas Dave’as Grohlas (Deivas Grolas) ir “Fleetwood Mac” atlikėjas Lindsey Buckinghamas (Lindsis Bakingamas).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 

Taip pat skaitykite: