Kitais metais Lietuvoje vyksiantis Europos vyrų krepšinio čempionatas sutrauks ne tik daugybę užsienio sirgalių, bet ir sporto specialistų. Dar neištraukus pirmenybių burtų, Lietuvos krepšinio federacija (LKF) jau sulaukė pirmųjų paraiškų.

„Į krepšinio šalį Lietuvą semtis patirties ketina atvykti apie 400 Švedijos specialistų – krepšinio klubų vadovų, trenerių, sporto centrų vadovų bei darbuotojų“, – sakė kelias dienas Lietuvoje viešėjęs

2003 metais Švedijoje vykusių Europos pirmenybių vykdomasis direktorius Larsas Nordmalmas.

Lietuvoje L.Nordmalmas su šalies krepšinio federacijos vadovais derino svečių atvykimo ir apgyvendinimo galimybes. Stažuotę mūsų šalyje per didžiausią Europos krepšinio šventę surengsiantys švedai stebės Klaipėdoje vyksiančias grupės varžybas, dalyvaus įvairiuose seminaruose ir kursuose.

Po grupės varžybų Švedijos specialistų delegacija ketina įsigyti bilietus į Vilniuje vyksiančias antrojo etapo kovas. Iš viso švedai Lietuvoje ketina praleisti dvi savaites.

„Švedai puikiai prisimena Lietuvos krepšininkų ir aistruolių pasirodymą prieš septynerius metus Švedijoje vykusiame Europos čempionate. Jau mūsų šalies krepšinis yra labai aukšto lygio, o į Lietuvą atvyks ir daug pasaulinio ryškumo žvaigždžių. Tad švedams vizitas Lietuvoje neprailgs“, – sakė Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Europos vyrų krepšinio čempionatas kitais metais rugpjūčio 31—rugsėjo 18 dienomis vyks šešiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Alytuje. Pirmą kartą pirmenybėse dalyvaus 24 geriausios Senojo žemyno komandos. Kokios komandos žais kuriuose miestuose paaiškės ateinančių metų sausio 30 dieną iškilmingos burtų traukimo ceremonijos metu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: