Arcana Femina nuotr.

„Film Hunt: legalaus kino savaitės Lietuvos mokyklose 2022“ siekia sugriauti vyraujančius mitus apie turinio legalumą ir įkvėpti pokyčiams. „Europos kinas“, bendradarbiaudamas su „Kino pavasario“ komanda, kviečia šalies pedagogus atrasti kino sąsają su edukacija. Konferencijoje „Mokau atsakingai: legalus kinas x edukacija“, „Zoom“ platformoje, pedagogų lauks įkvepiantys pranešimai ir diskusijos su kino kūrėjais ir švietimo srities profesionalais, o filmų seansai su kūrybinėmis dirbtuvėmis „Kinas – edukacinė priemonė“ suburs mokytojus gyvai penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

„Pamačius savo filmą įvairiausia kokybe neaiškiose platformose, ar viešinamus skirtingų kalbų subtitrus, svyra rankos… Aiškiai supranti, jog tai yra verslas. Tik jame nedalyvauja kūrėjai“, – filmų piratavimo žala dalinasi vienas iš renginio „Film Hunt: legalaus kino savaitės Lietuvos mokyklose 2022“ virtualios konferencijos pranešėjų – kino režisierius ir prodiuseris Romas Zabarauskas.

Virtuali konferencija „Mokau atsakingai: legalus kinas x edukacija“

Lapkričio 21 dieną renginio dalyviai turės galimybę išklausyti kino kūrėjų ir švietimo srities profesionalų pranešimus, iš jų pasimokyti ir užduoti aktualius klausimus. Pranešėjai pasakos, kas yra autoriaus teisės ir intelektinė nuosavybė, kokią žalą dėl piratavimo patiria patys kino kūrėjai, kokie iššūkiai kyla audiovizualinio turinio platformoms dėl nelegalaus turinio vartojimo, kaip atskirti legalias filmų žiūrėjimo platformas nuo nelegalių, kuo yra svarbus legalus turinys patiems pedagogams, ir kur jo ieškoti.

Virtualioje konferencijoje „Mokau atsakingai: legalus kinas x edukacija“ pranešimus skaitys kino režisierius ir prodiuseris Romas Zabarauskas, teisininkas ir audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas, pernai Metų mokytoja išrinkta lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Andželika Aleksandravičiūtė, Nacionalinės bibliotekos Projektų valdymo skyriaus vadovė Giedrė Čistovienė bei Lietuvos kino centro filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus patarėja Jolita Bečienė. Konferenciją ves ir diskusiją moderuos LRT kino žurnalistė Austėja Kuskienė.

Kūrybinės dirbtuvės „Kinas – edukacinė priemonė“

Dirbtuvių metu pedagogai sužinos, kaip legalų turinį pritaikyti praktiškai: kiną pasitelkdami kaip mokymo priemonę, mokysis kurti metodinę medžiagą. Kaune filmo „Viskas bus kitaip“ (rež. Marten Persiel) seansas ir kūrybinės dirbtuvės „Kinas – edukacinė priemonė“ su edukatore Veronika Mačinskaite vyks Kauno švietimo inovacijų centre, lapkričio 29 dieną, nuo 14 iki 18.30 val.

„Kinas yra dar mažai patirta mokymosi priemonė, kuri mums gali padėti paliesti ne tik tiesiogines filmo keliamas temas, bet ir ugdyti emocinį intelektą, nagrinėti savo paties jausmus bei vertybes. Šios dirbtuvės yra orientuotos tapti pagalbiniu įrankiu mokytojams susipažinti, kurti bei pritaikyti kiną savo kasdieniame švietėjo gyvenime“, – pasakoja neformalaus ugdymo edukatorė, kūrybinių dirbtuvių organizatorė Veronika Mačinskaitė.

Pedagogams siūlomos ir kitos naudos: pasibaigus renginiams, kūrybinių dirbtuvių dalyviai gaus asmeninę prieigą prie penkiuose miestuose rodytų filmų ir jų metodinės medžiagos, mokytojai, siekiantys kelti savo kvalifikaciją, nemokamai gaus kvalifikacijos tobulinimą pažymintį dokumentą, o virtualioje konferencijoje aktyviausiai dalyvavusi mokykla bus apdovanota ypatinga kino patirtimi – autorinio kino seansu savo mokykloje.

Virtuali konferencija ir kūrybinės dirbtuvės yra nemokamos ir atviros visiems Lietuvos pedagogams. Daugiau informacijos ir registracija pasiekiama „Film Hunt“ projekto interneto svetainėje.

Renginį „Film Hunt: legalaus kino savaitės Lietuvos mokyklose 2022“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: