© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Jau nuo senų laikų mokslininkus domino saulės šviesos ir spalvų sukeliamas poveikis žmogui. Saulės šviesos svarbą įvairių ligų gydymui aprašė Hipokratas (400-377 m.pr.Kr.). Dauguma šiuolaikinių mokslinių tyrimų patvirtina spalvų gydomąsias savybes. Yra įvairių gydymo spalvomis metodų: spalvų meditacija, chromopunktūra, tam tikros spalvinės aplinkos sudarymas. Šiais laikais chromoterapija domisi vis daugiau specialistų ir šis gydymo metodas tampa vis populiarėja.

Žmogus ir spalvos

Vienas iš veiksmingesnių ir populiaresnių metodų – tai spalvų emulsijos terapija, ypatingai gydant akių ligas. Daugelio mokslininkų teigimu, vizuali šviesos emulsijos stimuliacija teigiamai įtakoja žmogaus psichologinę būseną. Spalvų poveikio žmogaus organizmui mechanizmas yra sudėtingas. Jį skirtingai aiškina biofizikai, psichofiziologai ir psichologai.

Šveicarų psichiatras Maksas Liušeris sukūrė spalvų testą, pradėjo tyrinėti žmogų pagal jo vienokį ar kitokį polinkį į spalvas, kurios dažnai gali būti nulemtos genetiškai, arba sąveikaujant su aplinka. M.Liušeris išskyrė keturis pagrindinius žmonių tipus pagal jų emocinę būseną, sąlyginai juos suskirstęs į raudonus, mėlynus, žalius ir geltonus. Kai kuriuose šios srities specialistų straipsniuose teigiama, kad asmeninė žmogaus spalva, arba kad ir laikinas potraukis kuriai nors spalvai, gali nusakyti esamus ar būsimus negalavimus, ligas.

Spalvų įtaka žmogaus organizmui

 Geltona – didina regėjimo atstumą, gerai veikia evakuacinius procesus, ryškus poveikis kepenims, žarnynui, pagerina medžiagų apykaitą, gydo odos susirgimus.

Oranžinė – padeda įveikti liūdesį, anoreksiją, ji naudinga kraujotakos ir nervų stimuliavimui, padeda sergantiems diabetu. Taip pat naudojama pieno gamybai krūtyse stimuliuoti, gimus kūdikiui.

Raudona – tai stimuliuojanti, energiją teikianti spalva. Ji skatina kraujo apykaitą, gydo depresiją, kraujo ligas, anginą, bronchitą, gerina apetitą. Žmonėms, turintiems silpną širdį ar padidėjusį kraujospūdį, raudona spalva nereikėtų piktnaudžiauti.

Violetinė – skatina kaulų augimą, palaiko kalio ir natrio balansą, gydo šlapimo pūslės uždegimus, nemigą, pozityviai veikia nervų sistemos sutrikimus. Daugiau violetinės spalvos reikėtų tiems, kurie nori atsikratyti nereikalingų kilogramų, nes ši spalva mažina apetitą.

 Mėlyna – lėtina širdies veiklą, ramina nervų sistemą, mažina kraujospūdį, atpalaiduoja raumenis. Ši spalva padeda atsikratyti baimės ir susijaudinimo, gydo uždegiminius procesus, mažina temperatūrą.

Žalia – veikia kaip raminamieji vaistai, padeda įveikti stresą, nerimą, galvos skausmus, stabilizuoja emocijas, padeda nuo išsekimo, tonizuoja lytinę veiklą. Saugo ir stiprina akis, taip pat gydo uždegiminius susirgimus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: