Organizatorių archyvo nuotr.

Avalynė be jokios abejonės yra viena svarbiausių mūsų garderobo detalių – be batų niekuomet neišeiname iš namų, todėl pakankamai dažnai norisi atsinaujinti. Visgi, neretai nutinka ir taip, jog nauja batų pora taip ir lieka gulėti lentynoje, o mes ir toliau neturime ką apsiauti. Tačiau avalynė šiuo atveju niekuo dėta – jei toks scenarijus pažįstamas ir Jums, labai tikėtina, kad padarėte klaidų rinkdamiesi tinkamus batus. Išskyrėme dažniausiai pasitaikančius atvejus, kuomet yra suklystama: susipažinkite su jais ir patys tokių klaidų nebedarykite.

Neskiriama pakankamai dėmesio dydžio pasirinkimui

Tikriausiai net nereikia sakyti, jog būtent nuo šio aspekto priklauso kasdienis Jūsų komfortas. Pirkti avalynę tikintis, jog batai „prasitampys“ – ne itin vykusi mintis, kuri leis papildyti neavimų porų kolekciją. Net ir neturėdami galimybės batų pasimatuoti, galite jų dydį išsirinkti teisingai. Dažnai rekomenduojama pamatuoti savo pėdos ilgį jos kontūrus nusibrėžus ant lapo, tačiau geriausia, jei tokiu būdu išmatuosite jas abi. Ne paslaptis, jog viena iš jų neretai būna minimaliai didesnė, taigi galėsite būti tikri, jog pasirinkote patį tinkamiausią variantą.

Neatsižvelgiama į avalynės paskirtį

Ši klaida labai dažnai daroma tuomet, kai pasirenkama atitinkamoms sporto šakoms pritaikyta avalynė. Reikėtų įsidėmėti, kad tokių batų tipas yra nurodomas ne veltui – jie sukurti būtent taip, kad tam tikrų treniruočių metu užtikrintų maksimalų komfortą. Pavyzdžiui, jeigu su bėgimo bateliais nuspręsite žaisti tenisą, treniruotė bus kur kas mažiau efektyvi ir tikrai nepavyks pasiekti pačių geriausių rezultatų. Be to, padidės ir traumų rizika – pagalvokite, ar iš tiesų norite taip rizikuoti.

Pernelyg susikoncentruojama į batų išvaizdą

Taip, šiuolaikinės batų mados iš tiesų priverčia aikčioti – šiuo metu prekyboje galima rasti daugybę išskirtinai atrodančių modelių, kurie leis išsiskirti iš minios. Visgi, jei viena ar kita pora žavingai atrodo nuotraukose ar parduotuvių vitrinose, tai dar nereiškia, jog ji taip pat tobulai tiks ir Jums. Žinoma, batai privalo Jums ne tik tikti, bet ir patikti, tačiau tikriausiai sutiksite, jog grožis tikrai nėra pats svarbiausias aspektas.

Turėtumėte pagalvoti, prie kokių garderobo detalių naująją avalynę derinsite ir kaip dažnai galėsite ją avėti. Tikrai įmanoma surasti ir gražius, ir praktiškus batus – tam tereikia paskirti šiek tiek laiko. Norėdami apžiūrėti vyriškų batų asortimentą, spauskite čia: https://pigu.lt/lt/grozis-ir-mada/vyriski-batai-avalyne.

Perkama spontaniškai

Prieš tai aptartas aspektas labai dažnai būna susijęs su emociniu pirkimu, kuomet pamatę sumažintą kainą ar įspūdingai atrodantį modelį, skubame juo papildyti savo batų kolekciją. Taip, kartais iš tiesų pavyksta surasti įspūdingų pasiūlymų ir norisi kuo greičiau jais pasinaudoti, kol to nepadarė kažkas kitas. Tačiau jeigu apsiperkate internetu, tikrai turite bent kelias minutes atidžiau susipažinti su batų ypatybėmis ar palyginti kelias jų poras tarpusavyje. Įsidėmėkite, jog svarbiausia yra neskubėti ir tuomet tikrai neteks gailėtis.

Neinvestuojama į kokybiškas avalynės priežiūros priemones

Jei klausiate, kaip tai susiję, labai tikėtina, kad patys tokios klaidos taip pat neišvengiate. Ne paslaptis, jog kiekvienas batų tipas reikalauja skirtingos priežiūros – tik vadovaujantis pagrindinėmis jų valymo taisyklėmis, galima išsaugoti nepakitusią jų išvaizdą. Tad perkant batus, reikėtų pasitikrinti, ar turėsite būtent jų valymui ir impregnavimui pritaikytas priemones, o jei ne – iš karto jas įsigyti. Priešingu atveju avalynė gali tarnauti kur kas trumpiau nei galėjote tikėtis.

Per mažai dėmesio skiriama batų kokybei

Investavote į gražiai atrodančius batus tikėdamiesi, kad juos avėsite ne vieną sezoną, tačiau jau po pirmos vasaros teko nemaloniai nusivilti? Labai tikėtina, jog neatsižvelgėte į jų gamybos medžiagas, nuo kurių priklauso avalynės patikimumas. Prieš pirkdami batus, turėtumėte žinoti, ko iš vienos ar kitos medžiagos galima tikėtis – tuomet lengviau nuspręsite, ar patikusi avalynė iš tiesų yra verta atitinkamos sumos. Platų kokybiškų ir nebrangių batų pasirinkimą siūlo Pigu.lt el. parduotuvė – spauskite čia, jei norite apžiūrėti moterims skirtus pasiūlymus.

Įsidėmėję visą šią informaciją, daug paprasčiau pasirinksite naują avalynę, kuri bus ir patogi, ir lengvai derinama, ir kokybiška. Būtent šiems trims aspektams turėtumėte skirti daugiausiai dėmesio – tuomet niekada neteks gailėtis dėl savo pasirinkimo.

Užsakymo Nr. KMC200062

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: