artnews.lt nuotr.

KŪRINYS KIEKVIENAM. Vietoj pastangų įtikti meno žiūrovui, meno kolekcionieriui, parodos kuratoriams, galerijoms, pirkėjui, šioje situacijoje mes nesistengiam niekam įtikti. Tiesiog įkalam vinį ir leidžiam patiems meno žiūrovams spręsti, įsivaizduoti, kokio meno jie nori.

Tai nėra tik žaidimas, praeinamumas, nereikšmingumas, niekam nieko neprimetimas ir lengvumas. Šia forma norim atkreipti dėmesį, kelti diskusiją ir provuokuoti parodos lankytoją, keldami klausimą – kas yra geras ar blogas meno kūrinys ir kaip jis turėtų atrodyti? Tas pats klausimas keliamas ir parodų organizatoriams, koks darbas yra vertingas, reikalingas ir kiek daug ar mažai meno jis savyje turi, kad būtų vertas eksponuoti, “kabinti ant vinies“. Paroda kalba apie meno kūrėjo, meno žiūrovo bei meno institucijų ryšį. Taip pat siekiame prieiti prie žiūrovo, prie padėties, prie problemos, prie fakto. Atkreipiame dėmesį, jog diskusija apie meną apskritai yra reikalinga. „Kūrinys kiekvienam“ – tai žiūrovo kvietimas leistis į suvokimo kelią, tai komunikacijos priemonė, kuri perduoda savitą žinią žiūrovui ir suteikia kiekvienam skirtingą turinį. Ką parodos lankytojas nori matyti yra jo pasirinkimo laisvė. Žiūrovus skatiname pasitelkti laisvą sąmonę ir įsitraukti į kūrybos procesą. Galbūt pats lankytojas pakabins ant vinies paveikslą, kurį nori matyti parodoje? Šioje situacijoje žiūrovas gali tapti idėjos generatoriumi, žaidybiška, neapibrėžtos improvizacijos forma skatiname įsitraukti į kūrybišką procesą, kuris įvyksta konkrečią būties akimirką ir atspindi unikalią situaciją. Čia paliekame atvirą klausimą, kiek pats žiūrovas norės būti įtrauktas į žaidimą, komunikuoti, diskutuoti ar tik abejingai praeiti pro šalį.

Paroda vyksta Fluxus Ministerijoje Kauna, įėjimas nemokamas.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: