© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Į inovacijas Lietuva investuoja mažiau negu Estija, bet daugiau negu Latvija, skelbiama audito ir verslo konsultacijų kompanijos “Deloitte” ataskaitoje apie Vidurio Europos regiono įmonių investicijas į mokslo tyrimus bei eksperimentinę plėtrą (MTEP), rašo “Verslo žinios”.

“Deloitte”, remdamasi Europos Komisijos (EK) valstybių narių inovacijų veiklos suvestinėje “Inovacijų sąjunga 2014” pateikiamais duomenimis, sako, kad Vidurio Europos regione tik Estija priskiriama prie vadinamųjų pažangių inovacijų diegėjų – šalių, kuriose inovacijų rodikliai yra tokie patys arba didesni nei ES vidurkis. Kroatija, Čekija, Vengrija, Lietuva, Lenkija ir Slovakija laikomos vidutiniokėmis, jų rodikliai kiek mažesni nei ES vidurkis. O Bulgarija, Latvija ir Rumunija smarkiai atsilieka. Lietuvoje investicijoms didinti koją dažniausiai kiša žinių apie MTEP skatinimo programas, skiriamą finansinę paramą, mokesčių lengvatas trūkumas, gąsdina biurokratinės procedūros.

“Tyrimas atskleidė, kad įmonėms, planuojančioms teikti paraiškas, dažniausiai kyla klausimų dėl lengvatų praktinio pritaikymo galimybių, įskaitant jų taikymo sritis, tikėtiną naudos dydį ir galimų rizikų valdymą. Pastebėjome, kad Lietuvos įmonės yra apskritai menkai susipažinusios su galiojančiomis MTEP lengvatomis. Tik pusė apklaustų bendrovių žino apie tokio pobūdžio lengvatas. Šis rodiklis nedžiugina, ypač atsižvelgiant į tai, kad MTEP lengvatos Lietuvoje taikomos jau šešerius metus”, – sako “Deloitte” Mokesčių ir teisės departamento projektų vadovė Alina Ulinauskienė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: