(c) Gabrielės Barauskaitės archyvo nuotr.

2010 metams einant į pabaigą kaunozinios.lt vykdė apklausą, kurios tikslas buvo išsiaiškinti įsimintiniausius metų įvykius kauniečių akimis.

Žmonės neigiamai vertina gamtos pokštus

Pačiu įsimintiniausiu 2010 metų įvykiu apklaustieji (37%) įvardino rugpjūčio mėnesį Lietuvą nusiaubusią audrą, kuri itin daug problemų pridarė Kauno miestui bei rajonui. Stiprus vėjas laužė medžių šakas, vertė medžius, kurie krito ant elektros oro linijų, traukė elektros laidus. Dėl žaibo sukeltų elektros išlydžių buvo sugadinti elektros įrenginiai, be elektros energijos buvo likę dalis gyventojų. Audros nuostoliai  įvertinti 1,5 mln. litų.

Kaunas – krepšinio miestas

Tai patvirtino 18% respondentų, kurie įsimintiniausiu teigiamu įvykiu įvardino oficialų pranešimą, kad Europos krepšinio čempionato finalai vyks Kaune. 2010 metų gruodžio mėnesį Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) dėl Europos krepšinio čempionato finalinio etapo organizavimo, kuris vyks Žalgirio arenoje 2011 metų rugsėjo 14 -18 dienomis. Finaliniame etape varžysis aštuonios komandos. Šia sutartimi LKF užtikrino, kad finalinis Europos vyrų krepšinio čempionatas bus surengtas Kaune, o miesto savivaldybė įsipareigojo, kad bus paruošta visa infrastruktūra, reikalinga sėkmingam šio etapo organizavimui.

Pirmoji „Ryanair“ bazė

Gegužės 4 dieną Kauno oro uoste atidaryta pirmoji Centrinėje ir Rytų Europoje aviakompanijos „Ryanair“ bazė, organizuojanti 18 maršrutų į Europos šalis. 15% apklausoje dalyvavusių žmonių „Ryanair“ bazės atidarymą įvardija, kaip įsimintiniausią 2010 metų įvykį.

„Merkurijus“, „Romuva“ ir D. Kedys

Kiti trys į apklausą įtraukti įvykiai kauniečiams pasirodė esą mažiausiai reikšmingi.

Visoje Lietuvoje plačiai nuskambėjusią D.Kedžio istorija sulaukė 14% apklausoje dalyvavusių žmonių patvirtinimo, jog tai vienas iš tų įvykių, kuris įsiminė labiausiai.

Laisvės alėjoje, greta fontano, 27 metus stovėjęs ir neatsiejamu Kauno simboliu tapęs  „Merkurijus“ 2010 metais po truputį buvo sulygintas su žeme. Apie 10% respondentų „Merkurijaus“ nugriovimą laiko įsmintiniausiu praėjusių metų įvykiu.

Vos 2% respondentų mano, jog kino teatro „Romuva“ gražinimas šeimininkams yra reikšmingiausias metų įvykis Kauno mieste.

Apibendrinant apklausos rezultatus, reikėtų pasidžiaugti, jog 2010 metais Kaune įvyko ne vienas pozityvus ir miestui itin svarbus įvykis, o kauniečiai juos įvertino kaip vienus iš įsimintiniausių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: