(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos vyrų rinktinei nepavyko prasibrauti į pasaulio čempionato finalą. Pusfinalyje mūsiškiai 74:89 (12:23, 15:19, 26:23, 21:24) nusileido JAV krepšininkams ir sekmadienį 19 val. kovos su serbais mažajame finale dėl bronzos apdovanojimų.

Lemiamą persvarą amerikiečiai šiandien susikrovė jau pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 23:12. Nesulaikomas per pirmąsias 10 min. buvo Kevinas Durantas. Judrus aukštaūgis per kėlinį pelnė net 17 taškų (38 per visas rungtynes).

Prie savo krepšinio JAV ekipa gynėsi labai agresyviai. Kamuolys iš lietuvių rankų ne kartą buvo išmuštas galingais smūgiais, tačiau, teisėjų nuomone, amerikiečiai nuolat sugebėdavo tai padaryti nekliudydami mūsiškių rankų.

Keletą kartų JAV rinktinės persvara buvo labai pavojingai išaugusi (25:42, 40:59), tačiau Lietuvos rinktinė vis sugebėdavo atkurti intrigą sumažindama atsilikimą iki 10 taškų (53:63). Deja, peržengti šios ribos taip ir nepavyko.

Lietuvai taškus pelnė: Robertas Javtokas 15 (9 atk. kam.), Martynas Pocius 13 (7 atk. kam.), Mantas Kalnietis 10, Jonas Mačiulis 9, Tomas Delininkaitis 8, Martynas Gecevičius 6, Simas Jasaitis 5, Linas Kleiza bei Paulius Jankūnas po 4.

JAV taškus pelnė: Kevinas Durantas 38 (9/13 dvitaškiai, 5/12 tritaškiai, 9 atk. kam.), Lamaras Odomas 13 (10 atk. kam.), Russelas Westbrookas 12 (7 atk. kam.).

Sekmadienį dėl pasaulio čempionato bronzos medalių lietuviai susikaus su serbais, kurie po itin dramatiškos rungtynių pabaigos pusfinalyje paskutinę akimirką pralaimėjo turkams 82:83.