Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Tikimasi, kad Konstitucinis Teismas jau šiais metais išaiškins, kas yra pirmesnis bankrutavusio “Snoro” kreditorių eilėje – įmonė “Indėlių ir investicijų draudimas” ar vadinamieji ketvirtosios eilės kreditoriai. Sėkmės atveju šie kreditoriai atgautų apie 1,5 mlrd. litų, iš kurių dalis sumos iš karto nukeliautų ne ES registruotiems “Snoro” kreditoriams, rašo eversus.lt.

Konstitucinis Teismas jau rengia šią bylą nagrinėjimui, tačiau kol kas nėra paskirta jos nagrinėjimo data. Anksčiau buvo manoma, kad šis klausimas pajudės ne anksčiau kaip 2014 metais. Dabar kai kurie signalai rinkoje rodo, kad tai įvyks jau šiais metais

“Jeigu Konstitucinis Teismas nuspręstų, kad dabartinės Bankų įstatymo nuostatos prieštarauja Konstitucijai ir šis įstatymas būtų pakeistas, tai visi 4-osios eilės kreditoriai galėtų tikėtis atgauti apie 1,54 mlrd. litų”, – eversus.lt teigė advokatų kontoros LAWIN partnerė Dovilė Burgienė.

Anot jos, tarp ketvirtosios eilės kreditorių yra įmonių, registruotų tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, taip pat fizinių asmenų. “Snoro” atstovai patikslino, kad šiame sąraše 428 kreditoriai yra registruoti ne ES, jie sudaro “didžiąją daugumą pagal kreditorinių reikalavimų skaičių”.

Advokatė skaičiavo, kad jeigu “Indėlių ir investicijų draudimo” bei 4-osios eilės kreditorių reikalavimai būtų tenkinami proporcingai, tai visi jie galėtų tikėtis atgauti po 0,615 lito už kiekvieną kreditorinio reikalavimo litą.

“Indėlių ir investicijų draudimo” kreditoriniai reikalavimai siekia 4 mlrd. litų – tokia yra “Snoro” turto vertė, nurodyta 2012 metų trečiojo ketvirčio ataskaitoje. Ketvirtosios eilės kreditorių reikalavimai siekia apie 2,5 mlrd. litų, todėl jiems lieka tik palankaus Konstitucinio Teismo sprendimo viltis.

“Jeigu “Indėlių ir investicijų draudimas” neatgaus pinigų iš “Snoro”, tai jį finansuoti gali tekti valstybei”, – teigė advokatų kontoros “Sorainen” partneris Tomas Kontautas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: