(c) Zalgiris.lt archyvo nuotr.

Pastaruoju metu pagreitį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) vis labiau įgauna Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ krepšininkai, kurie šeštadienį savo aikštelėje rezultatu 85:77 įveikė „TrioBet Malsta“ ekipą bei iškovojo jau aštuntąją pergalę.

Nors rungtynes penkiais taškais iš eilės pradėjo šeimininkai, po Tauro Jogėlos bei Rolando Jakšto metimų jaunieji žalgiriečiai priartėjo iki minimumo (4:5). „TrioBet Malsta“ vėl atsakė dviem tiksliomis atakomis, tačiau Karolio Babkausko šūvis iš toli varžovams įsibėgėti neleido (7:9). Tam pačiam K.Babkauskui pelnius dar penkis taškus svečiams jau teko pasitenkinti besivejančių vaidmeniui (13:17), o po pirmųjų dešimties minučių „Žalgiris-Sabonio mokykla“ turėjo trijų taškų pranašumą (25:22).

Antrąjį ketvirtį taip pat aktyviau pradėjo žalgiriečiai, kurie po Žygimanto Skučo pirmųjų taškų įgijo rekordinę aštuonių taškų persvarą (32:24). Svečiai rankų nenuleido (30:32), tačiau tam pačiam Ž.Skučui pasižymėjus dar vienu dvitaškiu aikštelės šeimininkų persvara kiek išaugo (34:30). Ir toliau aktyviau žaidė žalgiriečiai (43:33), tačiau kėlinį kiek sėkmingiau baigė svečiai, po dvejų kėlinių atsilikinėję rezultatu 42:46.

Po pertraukos situacija nepakito – nė viena komanda nebuvo linkusi anksčiau laiko kelti baltos vėliavos ir po K.Babkausko eilinio metimo trečiojo ketvirčio viduryje „Žalgiris-Sabonio mokykla“ turėjo trapią persvarą (52:51). Komandos vis apsikeisdavo tiksliomis atakomis, tuo tarpu aidint finalinei kėlinio sirenai pirmavo „TrioBet Malsta“ – 66:65.

Lemiamą dvikovos atkarpą dvitaškiu pradėjo svečiai (68:65), tačiau Arūno Sakalausko bei K.Babkausko metimų dėka iniciatyvą vėl perėmė jaunieji žalgiriečiai (70:68). Po T.Jogėlos dvitaškio kauniečiai pirmavo 72:68, o kėliniui įpusėjus švieslentė skelbė apie trijų taškų šeimininkų pranašumą (75:72). Svarbiomis akimirkomis sėkmingai sužaidė R.Jakštas bei Adomas Drungilas, o žalgiriečiai įgijo lemiamą pranašumą (80:74), kurį išsaugojo iki pat susitikimo pabaigos. Aidint finalinei sirenai „Žalgiris-Sabonio mokykla“ džiaugėsi aštuntąja pergale – 85:77.

„Žalgiris-Sabonio mokykla“: K.Babkauskas 28 (4 rez. perd.), A.Drungilas 15 (5 atk. kam.), A.Sakalauskas 11, T.Jogėla 9 (7 atk. kam., 3 rez. perd.), Ž.Skučas 8 (4 atk. kam.), R.Jakštas 7, K.Kokoška 3, M.Kupšas 2, H.Venskus 2.

„TrioBet Malsta”: T.Sebežiovas 20, E.Ulanovas 16.