(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Jaunieji Kauno „Žalgirio“ ekipos krepšininkai šeštadienį Eurolygos jaunių finalinio turnyro (iki 18 metų) B grupės trečiose rungtynėse susitiko su šeimininkų Paryžiaus INSEP komanda. Po atkaklios kovos pergalę rezultatu 89:82 šventė prancūzai. Tiek „Žalgiris“, tiek INSEP grupių turnyrą baigė su dviem pergalėmis ir vienu pralaimėjimu, tačiau dėka tarpusavio mače iškovotos pergalės į finalą žengė Paryžiaus krepšininkai.

Susitikimas pradėjo atkakliai. Komandos aktyviai darbavosi tiek puolime, tiek gynyboje ir nei vienai ekipų nepavyko įgyti didesnio pranašumo. Po Rolando Jakšto metimo minimaliai pirmavo lietuviai (10:9). Ta pati situacija išliko ir po tikslaus Dovydo Rediko metimo (16:15). Deja, kėlinio pabaigoje iniciatyvą perėmė šeimininkai, kurie surengė nedidelį spurtą ir po dešimties minučių buvo priekyje rezultatu 29:20.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo jaunieji žalgiriečiai. Po Tomo Lekūno metimo ekipas skyrė penki taškai (24:29). Nors vienu metu „Žalgirio“ deficitas pasiekė dviženklį skirtumą, po D.Rediko taiklaus šūvio ir keturių Egidijaus Mockevičiaus pelnytų taškų iš eilės komandas vėl skyrė tie patys penki taškai (31:36). Netrukus Vytenis Čižauskas pataikė vieną baudą, o skirtumas dar sumažėjo (32:36). Kauniečiai ir toliau nemažino apsukų bei po Rolando Jakšto realizuotų baudų metimų priartėjo beveik iki minimumo 38:40. Deja, ketvirčio pabaigą kiek sėkmingiau sužaidė INSEP krepšininkai, kurie eidami į didžiąją pertrauką pirmavo 44:38.

Situacija aikštelėje nepasikeitė ir po pertraukos. Prancūzai vis buvo žingsneliu priekyje. Kauniečiams pavykdavo tai priartėti iki keturių taškų, tai vėl atsilikinėti beveik dviženkliu skirtumu. Po Simono Kymanto pataikytų baudų kėliniui įpusėjus švieslentėje degė rezultatas 53:59. Netrukus reidą rezultatyviai užbaigė E.Ulanovas vėl sumažindamas skirtumą iki keturių (55:59). Tačiau šį kartą „Žalgiriui“ pavyko pratęsti sėkmingą atkarpą ir po D.Rediko taškų rezultatas buvo lygus (59:59). Netrukus S.Kymantas pataikė vieną baudą, o žalgiriečiai persvėrė rezultatą (60:59). Prieš lemiamas dešimt minučių ekipas skyrė taškas – 60:61.

Ketvirtasis ketvirtis startavo D.Rediko šūviu iš toli (63:61). Tačiau prancūzai neliko skoloje, surengė keletą atakų ir nutolo iki 67:75. Reikiamu momentu vėl iniciatyvos ėmėsi D.Redikas, pataikęs dar vieną tritaškį (70:75). INSEP ir toliau gynyboje grubesnių klaidų nedarė, o žalgiriečiai gelbėjosi tolimais metimais. E.Ulanovo tritaškis leido vėl sumažinti atsilikimą iki šešių taškų, kuris iš karto garantuotų vietą finale (73:79). Po E.Ulanovo baudų komandas skyrė penki taškai (76:81). Septyni – po vienos realizuotos E.Mockevičiaus baudos (77:84). Šeši – po D.Rediko tritaškio. Paskutinė rungtynių minutė klostėsi dramatiškai, o aidint finalinei sirenai INSEP šventė pergalę rezultatu 89:82.

“Žalgiris”: D.Redikas 23 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), E.Ulanovas 18, V.Čižauskas 12 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), E.Mockevičius 12, R.Jakštas 10, S.Kymantas 5, T.Lekūnas 2.
INSEP: Jeanas-Charlesas Livio 20, Hugo Invernizzio 19, Yannisas Morinas 15, Mathisas Keita 14 (8 rez. perd.).