Kaip apsisaugoti nuo šalčio

0
1
Kaip apsisaugoti nuo šalčio
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Ateinantis šaltasis metų laikotarpis padidina galimybę susirgti peršalimo ligomis, padaugėja žmonių, nukentėjusių dėl įvairių nušalimų, bendro kūno sušalimo.

Naktimis jau vietomis fiksuojama žemesnė nei 0°C oro temperatūra, stiprėja vėjas, daugėja kritulių, todėl būtina pasirūpinti ne tik savo, bet ir artimųjų sveikata.

Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas šioms rizikos grupėms:

– Pagyvenusiems žmonėms, kurių prasta mityba, netinkama apranga bei būsto šildymas;

– Naujagimiams, jei laikomi šaltose patalpose;

– Keliautojams, medžiotojams, žvejams;

– Benamiams, daug alkoholio bei narkotikus vartojantiems asmenimss.

Jei oras atšąla ir pučia stiprus vėjas:

– Apsirenkite šiltai ir patogiai. Avalynė, kaip ir drabužiai, turėtų būti laisva – „puse numerio“ per didelė. Mūvėkite pirštines, šiltas kojines (geriausiai tinka medvilninės ir vilnonės). Ypač gerai apsaugokite tas vietas, kurios kažkada jau buvo nušalusios.

Venkite sintetinių drabužių, tinkamiausi – iš vilnos, natūralaus šilko, nes jie sulaiko daugiau kūno šilumos. Stenkitės nesuprakaituoti ir nesušlapti, nes drėgni drabužiai labai greitai atšaldo kūną. Jei drabužiai ar avalynė sušlapo, nedelsdami pakeiskite juos sausais.

– Patartina pakankamai pavalgyti. Maistas turėtų būti kaloringesnis negu šiltuoju laikotarpiu, kad organizmas sugebėtų pagaminti daugiau energijos. Dažnai gerkite arba valgykite ko nors šilto, tai padeda palaikyti kūno temperatūrą.

– Negerkite alkoholio. Pavartojus alkoholio, dėl išsiplėtusiu odos kraujagyslių, greičiau prarandama šiluma ir padidėja bendrojo sušalimo rizika. Nepatartina ir rūkyti, nes nikotinas sutrikdo kraujotaką, o tai gresia greitesniu galūnių nušalimu.

– Neikite į lauką ką tik nusiprausę ar išsimaudę.

– Vakare patepkite atvirus odos plotus riebiu kremu. Esant reikalui ir ryte prieš einant į lauką veidą ir rankas pasitepkite riebiu kremu, kurio sudėtyje nėra vandens.

Ekstremalių sveikatai situacijų centro informacija

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia