Kalbėta apie nepilnamečių nusikalstamumo prevenciją
(c) Kauno policijos archyvo nuotr.

Kauno miesto Centro seniūnijos salėje, siekiant mažinti negatyvius reiškinius mokyklose, gimnazijose ir kitose vaikų ugdymo įstaigose įvyko susitikimas su Kauno miesto Centro policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje esančių bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų vadovais ar jų įgaliotais atstovais.

Susitikime dalyvavo: Dainavos jaunimo centro vadovė Vytautė Užaitė, Dainavos jaunimo centro psichologė Raimonda Petrolienė, Kauno apskr. VPK Kauno m. Centro PK viršininkas G. Dirmeikis, Centro PN viršininkas R. Zinkevičius, Aleksoto PN viršininkas P. Vaitkus ir nepilnamečių reikalų policijos specialistai.

Susitikimo metu jaunimo centro darbuotojos pristatė Dainavos jaunimo centro teikiamas paslaugas ir pakvietė Centro PK prižiūrimoje teritorijoje esančias švietimo įstaigas aktyviai bendradarbiauti, nes visos paslaugos – grupiniai užsiėmimai, paskaitos, seminarai, renginiai yra nemokamos, be to, gali būti vykdomos ir jaunimo centre, ir mokyklose.

Vykstant diskusijai prie apskrito stalo, Centro PN viršininkas R. Zinkevičius pristatė nuo šių metų gruodžio 15 d. įsigaliosiantį „Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje“ įstatymą bei aptarė jo įgyvendinimą.

Centro PK viršininkas G. Dirmeikis ragino daugiau dėmesio skirti policijos ir socialinių pedagogų veiklai bendradarbiaujant su valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovais, nes tokia veikla, sprendžiant nepilnamečių nusikalstamumo problemas, yra pranašesnė už tradicinius metodus.

Nepilnamečių reikalų specialistės pristatė jau antrus metus iš eilės vykstantį prevencinį projektą „Nebūk abejingas patyčioms“ ir piešinių konkursą „Piešk saugų ir draugišką eismą“ bei pakvietė aktyviai juose dalyvauti.

Susitikimo metu buvo dalijami plakatai su Dainavos jaunimo centro atributika bei kontaktiniais telefonais, Dainavos jaunimo centro skrajutės, prevencinių projektų ir piešinių konkurso nuostatai bei kvietimai juose dalyvauti, atsakyta į ugdymo įstaigų atstovų užduodamus klausimus, numatytos tolesnio bendradarbiavimo gairės, siekiant mažinti negatyvius reiškinius mokyklose ir gimnazijose.

Kauno policijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: