© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Viena iš penkių žvaigždžių Paukščių Tako galaktikoje turi panašią planetą kaip Žemė, kuri yra tinkamoje vietoje, kad turėtų vandens – pagrindinio elemento reikalingo gyvybei.

Analizė, pagrįsta informacija, surinkta per tris metus naudojant Kepler teleskopą rodo, jog galaktikoje gali būti 10 milijardų galimai turinčių palankias gyvvybei sąlygas planetų. Šis skaičius išaugtų dar labiau, jei įskaičiuotume raudonąsias nykštukes – dažniausiai sutinkamas žvaigždes mūsų galaktikoje.

“Šios planetos yra labiau lyg taisyklė, negu išskirtinumas” – sako tyrimo vadovas Erik Petigura. Jis sukūrė savo paties programą teleskopo rezultatams analizuoti ir rado iki dviejų kartų didesnes planetas, nei Žemė, besisukančias aplink savo žvaigždės orbitą tokiu atstumu, kad turėtų skysčio pavidalo vandens.

Po 34 mėnesių stebėjimų, Petigura ir jo kolegos nustatė, jog 22 procentai 50 milijardų žvaigdžių gali turėtų turėti panašias į Žemę planetas. Kitame tyrime naudojant Kepler teleskopą, buvo rastos 3538 tokios planetos, iš kurių 647 buvo Žemės dydžio. Visų šių planet 104 buvo tinkamoje vietoje, kad turėtų vandens.

“Kai egzoplanetų medžioklė prasidėjo, visi tikėjosi, kad kitos sistemos bus panašios į mūsų. Tačiau radome visišką to priešingybę. Yra tiek daug skirtingų sistemų, jei galite įsivaizduoti tokią įvairovę” – sako Jason Rowe.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: