(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Gegužės 20 dieną, 16 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) atidaroma unikali paroda „Kaunas: vieno vaizdo metamorfozės”, kurią parengė KAVB Kultūros renginių ir leidybos grupė.

Pirmą kartą Lietuvoje bus pristatytas vienas gražiausių ir populiariausių Kauno vaizdų – nuo Linksmadvario (Aleksoto) pusės į Senamiestį, – užfiksuotas graviūrose, piešiniuose, atvirukuose ir fotografijose nuo seniausių laikų iki mūsų dienų.

Ši paroda – tai dovana kauniečiams miesto gimtadienio šventės proga. Ji padės ne tik susipažinti su nuolat kintančiu Kauno „veidu”, pajusto jo urbanistinę vertę, bet ir apžvelgti fotografijos raidą per vieno objekto vaizdavimo kitimą bei kiekvieno laikotarpio estetinio-meninio suvokimo savitumą. Išdidinti vaizdai gerai atskleidžia detales, leidžia pasigrožėti Kauno – upių miesto – didingumu. Vaizdų komentaruose gausu įdomių faktų apie Aleksotą ir Senamiestį jungusius tiltus, laivybos Nemuno istoriją bei Senamiesčio pietinės dalies architektūros paminklus.

Parodos atidarymo dieną 17 val. 406 kamb. bus tęsiama Kauno istorijos tema. Vyks pokalbis su „Kauno istorijos metraščio” leidėjais „10 žvilgsnių į Kauno istoriją”. Dalyvaus doc. dr. Jonas Vaičenonis, doc. dr. Remigijus Civinskas, dr. Rasa Varsackytė ir kt.

Paroda veiks nuo gegužės 20 d. iki birželio 13 d.
Įėjimas nemokamas. Maloniai kviečiame!

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: