Kauno AVMI archyvo nuotr.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais viename Kaune esančiame ūkiniame pastate aptiko 2,4 tonas dyzelino su kuro išpilstymo įranga.

Namų valdoje esančiame ūkiniame pastate rastos 4 plastikinės talpos, iš jų 3 užpildytos dyzelinu. Namų šeimininkai naftos produktų įsigijimą ar gabenimą patvirtinančių dokumentų pateikti negalėjo. Vienas iš sutuoktinių paaiškino, kad pagalbine patalpa naudojasi tėvas, tad kuras priklauso jam.

Mokesčių inspekcijoje apsilankęs kuro savininkas aiškino, kad kaupė dyzelino atsargas savo reikmėms, nes turi įsigijęs traktorių ir nedidelį sunkvežimį. Jis prisipažino, kad dalį kuro pirkęs iš vilkikų vairuotojų.

„Jeigu gyventojas savo reikmėms laiko, gabena degalus, kurių bendras kiekis iki40 litrų, tai tokio kiekio degalų įsigijimo dokumentų nereikalaujama. Kitais atvejais privaloma turėti jo įsigijimo dokumentus, registruoti talpyklas mokesčių inspekcijoje bei vesti kuro apskaitą,“ – sako Kauno AVMI viršininkasGintautas Muznikas.

Kauno AVMI pažymi, kad už neregistruotas kuro talpyklas ir kuro laikymą be įsigijimo dokumentų, teismo sprendimu gali būti skirta nuo 1 tūkst. iki 20 tūkst. litų bauda. O jeigu po atliktų laboratorinių tyrimų paaiškėja, kad kuras yra kontrabandinis, tai tenka susimokėti ir akcizo mokestį.

Mokesčių administratorius primena, kad apie laikymą, gabenimą, prekybą kontrabandinėmis prekėmis ar gautus pasiūlymus nelegaliai įsigyti neaiškios kilmės kuro , kitokią nelegalią veiklą ar kitus mokestinius pažeidimus galima pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudojus išmaniesiems telefonams skirta programėle „Pranešk“, užpildžius anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankius Mokesčių inspekcijoje.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: