(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Sausio 13 dieną Kaune, S. Daukanto gatvėje, ant Lietuvos radijo ir televizijos pastato buvo atidengta atminimo lenta.
Joje įrašas skelbia, kad „1991 m. sausio 13 – rugpjūčio 18 d. iš čia buvo transliuojama nepriklausomos Lietuvos televizijos programa. Per 1991 m. sausio agresiją Lietuvos žmonės, daugiausia kauniečiai, šį pastatą barikadose saugojo nuo okupantų”.

Iš šio pastato 1991 metų sausį žinios apie sovietinių okupantų siautėjimą nepriklausomoje Lietuvoje, apie jų siekimą nutildyti laisvą žodį sklido į visą pasaulį.

Atminimo lentą atidengė pirmosios kadencijos Kauno miesto deputatų pirmininkas Gintaras Pukas, meras Andrius Kupčinskas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Lentos atidengimo ceremonijoje kalbėjo meras Andrius Kupčinskas, Dainius Radzevičius, Gintaras Pukas, Seimo narys Rytas Kupčinskas, žurnalistas Modestas Patašius.

„Gerbiami žurnalistai, dėkoju visiems už atliktą žygdarbį. Jei ne kauniečiai, kažin kaip pasaulį būtų pasiekusios žinios iš Lietuvos. Dėkoju visiems, kurie apgynėte laisvą žodį ir laisvę. Šiomis dienomis dar labiau susimąstome, kaip reikėtų turėti televiziją Kaune. Ačiū jums, žurnalistai, ir už šių dienų misiją”, – kalbėjo meras A. Kupčinskas.

Žurnalistas Modestas Patašius prisiminė, kaip jis anuomet, po 1991 metų kruvinų įvykių Vilniuje, pirmas atėjo į studiją, kaip reikėjo kalbėti į eterį, o nieko konkretaus nebuvo galima pasakyti.

„Mano kurso draugė Eglė Bučelytė Vilniuje jau nutilo, kita kurso draugė Jolanta Šarpnickienė kalbėjo iš Sitkūnų, o man teko prabilti Kaune. Atsiprašau visų, kuriuos savo kalbomis išgąsdinau, nes ir pats bijojau. Kiekvieną minutę į studiją galėjo įžengti desantininkai” , – pasakojo M. Patašius.

Šiame pastate televizijos laidos vyko be perstojo, „Sekmadienio rytas” tęsėsi 72 valandas. Daugiausiais ryžto ir pasiaukojimo parodė Raimundas Yla, Vidas Mačiulis ir kiti žurnalistai. Žmonės jiems nešė maistą, dėkojo už žinias, nes tik iš čia Lietuvos žmones pasiekdavo informacija.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: