(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Bendra Pietų Korėjos ir Lietuvos įmonė „LK development“ Kaune pradėjo bandymus, kurie turėtų parodyti naujos kartos šviestuvų (LED) privalumus ir efektyvumą lyginant su įprastiniais natrio lempų šviestuvais.

Visame pasaulyje ieškoma būdų, kaip efektyviau ir taupiau apšviesti miesto gatves. Viena iš technologijų, miestui leidžianti taupyti energiją, yra šviesą skleidžiantys diodai (LED).

Įmonė „LK development“ Baltų prospekte ant jau esamų atramų pastatė tris LED šviestuvus, kurių kiekvieno galia – 84 vatai. Palyginimui – įprastiniai natrio šviestuvai sunaudoja 150 vatų.

Pagrindiniai LED šviestuvų bandymo tikslai: įvertinti elektros energijos suvartojimą, skleidžiamos šviesios spektro ypatumus ir kitas technines charakteristikas.

Šiuo metu LED šviestuvų kaina yra žymiai didesnė už įprastinių šviestuvų, todėl, įvertinus gautus bandymų rezultatus, ateityje turėtų būti pradėtas pilotinis projektas, kurio metu būtų apšviestos kelios dar nepašviestos Kauno gatvės. Toks pilotinis projektas leistų geriau įvertinti LED šviestuvų atsipirkimo laiką ir ilgaamžiškumą.

Pasak Kauno miesto savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjo Algirdo Vaitiekūno, naudoti LED šviestuvus būtų tikslinga naujai tiesiamose gatvėse, o pakeisti visus miesto natrio lempų šviestuvus LED šviestuvais yra per brangu.

„2004 metais įgyvendinome apšvietimo modernizavimo projektą Kaune. Tada apie 16 tūkst. šviestuvų buvo atnaujinti už paskolą, gautą iš Pasaulio banko, todėl šiuo metu nėra būtinybės visus miesto natrio lempų šviestuvus keisti į LED šviestuvus. Tai pareikalautų labai didelių investicijų, tačiau ateityje, tiesiant naujas gatves, tokio tipo apšvietimas būtų įmanomas“, – sakė A. Vaitiekūnas.

Baltų pr. esančių LED šviestuvų įrengimą finansavo įmonė „LK development“.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas šiuo metu su Vyriausybės delegacija vieši Pietų Korėjoje, kur apsilankys LED šviestuvų gamykloje

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: