(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybė kartu su verslininkais susitarė imtis bendrų priemonių saugumui mieste gerinti.

Savivaldybė, siekdama prisidėti ir padėti policijai vykdyti jos pareigas, gegužės mėnesį išnuomos ir perduos policijai keturis riedžius „Segway“, skirtus patruliams. Riedžiai bus pristatyti jau gegužės 3 dieną.

Verslininkai pasiūlė kompensuoti kurą vienam Savivaldybės Viešosios tvarkos tarnybos automobiliui, kad tarnybos darbuotojų ekipažas galėtų nuolat patruliuoti centrinėje miesto dalyje.

Tokie yra Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko susitikimo su Laisvės alėjos ir Rotušės aikštės bendruomenių bei Kauno policijos atstovais rezultatai.

Verslininkai išsakė savo pastebėjimus dėl policijos patruliavimo miesto pėsčiųjų gatvėje. „Per pastaruosius kelis mėnesius Laisvės alėjoje įvykdytos šešios parduotuvių vagystės. Tai yra daug. Kaunas negalės pritraukti užsienio investuotojų, nes toks nusikalstamumas – atstumiantis veiksnys. Šiuo metu visi kalba apie tai, kaip užtikrinti saugumą, bet kol žmonės nematys patruliuojančių policijos pareigūnų pagrindinėje gatvėje, tol jie nesijaus saugūs“, – mintimis apie padėtį Laisvės alėjoje dalijosi vienas verslininkų.

Kaip susirinkusius informavo Kauno apskrities VPK viršininko pavaduotojas Vitalijus Pacevičius, nusikalstamumas per trejus metus Kaune sumažėjo. Daug prie to prisidėjo vaizdo kamerų įrengimas pagrindinėse miesto gatvėse. Kameros padėjo išsiaiškinti jau ne vieną rezonansinį nusikaltimą.

„Esame dėkingi miesto vadovams, kurie daug dėmesio skiria saugumui Kaune užtikrinti. Tikimės, kad ir šiemet policijai bus išnuomoti riedžiai, su kuriais policijos pareigūnai galės patruliuoti Laisvės alėjoje ir Senamiestyje. Šiuo metu pareigūnai patruliuoja pėsčiomis ir automobiliais. Ypatingas dėmesys yra skiriamas saugumo užtikrinimui mieste viešų renginių metu“, – kalbėjo V. Pacevičius.

Kauno miesto meras A. Kupčinskas, atsižvelgdamas į verslininkų išsakytas mintis, pasiūlė kuo daugiau kauniečių įtraukti į policijos rėmėjų gretas.

„Miestas – mūsų visų namai. Ir mes patys turime stengtis, kad jame būtų saugu. Ne viename Europos mieste teko matyti, kad kartu su policijos pareigūnais patruliuoja ir to miesto gyventojai, kurie vilki marškinėlius ar liemenes „Aš – policijos rėmėjas“. Toks visuomeniškumas praktikoje tikrai pasitvirtina ir drausmina galimus pažeidėjus. Labai svarbu bendradarbiauti miesto vadovams, policijai ir gyventojams“, – sakė meras.

A. Kupčinskas informavo, kad Savivaldybė, siekdama prisidėti ir padėti policijai vykdyti jos pareigas, gegužės mėnesį išnuomos ir perduos Kauno apskrities VPK keturis riedžius „Segway“, skirtus patruliams.

Verslininkai taip pat pasiūlė kompensuoti kurą vienam Savivaldybės Viešosios tvarkos tarnybos automobiliui, kad tarnybos darbuotojai galėtų nuolat patruliuoti centrinėje miesto dalyje. Policija kol kas neturi galimybių užtikrinti nuolatinį patruliavimą miesto centre.

Kitas susitikimas su verslininkais, Laisvės alėjos, Rotušės aikštės bendruomenių ir policijos atstovais numatytas po savaitės.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: