(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Lapkričio 28 dieną 18 valandą Kauno rotušės aikštėje prasidės tikros Kalėdos! Šeštadienį bus įžiebta pirmoji šventinė eglė, o susibūrę pasigrožėti žmonės maloniai nustebs puikia programa, kuri užtvindys miestą Kalėdų dvasia.

Eglutės įžiebimo šventėje, šiemet pavadinta „Ugnies pūga“, lankytojų lauks šviesos animacija, galingiausi Lietuvoje daugiaspalviai lazeriai, Kalėdų Senelis, ugnies misterija, muzikos studija „DND“, grupė „KVINTA“, 2008m. „Vaikų Eurovizijos“ nugalėtoja Eglė Jurgaitytė ir baltosios meškos, grupė „N.E.O.“.

„Šerkšno Pasaka“

Miesto meras, renginio organizatoriai ir rėmėjai ypatingą dėkingumą išreiškia Jolantai Šmidtienei, kuri apsiėmė sukurti šventinius papuošimus – „Šerkšno Pasaka“. Menininkės kūryba išsiskiria estetiškumu ir unikalia autorine technika, tad ir papuošimai, šiemet laukia ne tradiciški. J. Šmidtienė nori sukurti sakralios eglutės įvaizdį, kad žmonės ją matytų kaip į katalikybės simbolį, o ją įžiebus sutelktų ties advento susimąstymu.

Siekiant sukurti artimą sielai atmosferą, dekoracijos bus pagamintos rankomis – jas pradėta gaminti jau nuo rugsėjo mėnesio. O gamina ne kas kita, kaip miesto savanoriai. Įnešę savo rankų ir širdies šilumą, jie išsijuosę dirba lauke, kur šaltukas suspaudžia ir jų nosis, tokiu atveju aplinkiniai verslininkai, jau spėję šventiškai nusiteikti, nelieka abejingi – pasikviečia savanorius vidun ir pavaišina pietumis, leidžia susišildyti – taip jie geraširdiškai prisideda prie renginio įgyvendinimo.

Lauks ir pramogos!

Organizatoriai taip pat atskleidė keletą siurprizų, kurie laukia renginio žiūrovų. Šeštadienį, po Kauną marširuos vienas iš pirmųjų, jau seniai nenaudojamas, restauruotas Kalėdinis troleibusas, kurį renginiui dovanoja „Autrolis“. Visi norintys turės galimybę juo pasivažinėti, maršrutu „Tautos Namai“ – Kauno pilis. Kita maloni staigmena – tai pagrindinių rėmėjų „Kraft Foods“ vaišės Kalėdiniame troleibuse ir įsteigtas „Jacobs“ Kalėdinis miestelis, kuriame visi norintys galės pasivaišinti kava, įsigyti tautodailės suvenyrų, viename iš namelių bus pati tikriausia Kalėdų Bobutė, net keturiuose nameliuose lauks Kauno studentai sekdami pasakas mažiesiems, taip pat bus mokoma, kaip pasigaminti žaisliukų eglutei.

Gripas – ne kliūtis

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas skatina pamiršti kasdienius ir visos šalies rūpesčius tiek dėl gripo, tiek dėl krizės – juk taip gera būtų pamiršti visus rūpesčius bent vienam vakarui ir džiaugtis tuo momentu. O ramindamas miestelėnus, jog gripo epidemija tikrai nepakiš kojos šeštadienį, A. Kupčinskas skelbia: “Kalėdos bus!”

O tiems, kuriuos vis dėlto liga ar baimė užsikrėsti prikaustė prie namų, Mikrovisata TV siūlo užsukti į jų tinklapį www.mvisata.lt , kuriame internetu bus tiesiogiai transliuojama šventė, kiti ateities renginiai Rotušėje.

Kalėdos mieste tęsis net iki kitų metų sausio 6 dienos, kada bus rengiama Trijų Karalių eisena atsisveikinant su eglutėmis. Kaune bus dar dvi eglutės: vienybės aikštėje ir Laisvės alėjos fontane. Už kilnius darbus kauniečiai bus apdovanoti Gerumo kristalais.

Šventės metu Rotušės aikštėje bus ribojamas eismas, todėl atvykstantieji turėtų įvertinti galimus nepatogumus paliekant mašiną tolėliau nuo aikštės.

Brigita Kasperaitė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: