(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno miesto viešajame transporte nuo rugpjūčio 16 d. naudotis elektroninio bilieto kortele bus patogiau. ES dalinai finansuojamo projekto įgyvendinimo metu sukurtą e. bilieto sistemą Kauno mieste valdančios AB „Autrolis“ ir UAB „Kauno autobusai“, naudodamos pažangias technologijas, į e. bilieto sistemą įdiegė pakeitimus, kurie naudingi ir patrauklūs keleiviams.

Bus galima sumokėti ir už bendrakeleivį

Nuo rugpjūčio 16 dienos keleivis, pasipildęs savo e. bilieto kortelę fiksuota pinigų suma, galės susimokėti už vienkartinį važiavimą. Taip pat keleivis galės kortele susimokėti ne tik už save, bet ir už kartu važiuojantį asmenį.
Norėdami papildyti kortelę vienkartiniais e. bilietais, paduokite ją pardavėjui, nurodykite sumą, kuria norite papildyti (ne mažiau kaip 0,36 Lt ir ne daugiau kaip 230 Lt) bei jums taikomos lengvatos viešajam transportui dydį (be nuolaidos, 50 proc. nuolaida arba 80 proc. nuolaida).

Apie tai, kaip naudotis transporto priemonėse esančiais komposteriais, keleiviai sužinos perskaitę nesudėtingą e. bilieto kortelės atmintinę keleiviui, kurios skaitmeninę versiją šiuo metu galima atsisiųsti iš Kauno viešojo transporto tinklapio www.kvt.lt, o popierinės kopijos vėliau bus nemokamai dalinamos e. bilieto platinimo vietose. Supaprastintas keleiviams skirtas instrukcijas rasite ir visuose autobusuose bei troleibusuose.

Būtina aktyvuoti bilietą

E. bilieto sistema nuo rugpjūčio 16 d. bus pažangesnė ir todėl, kad 3 ir 7 dienų bei 3 mėnesių (92 dienų) terminuotasis e. bilietas pradės galioti tik nuo tos dienos, kai keleivis jį aktyvuos transporto priemonėje. E. bilietas galios fiksuotą dienų skaičių iki paskutinės dienos 24 val.

Iki šiol terminuotasis e. bilietas galiodavo nuo e. bilieto įsigijimo (papildymo) dienos fiksuotą dienų skaičių.
Tai reiškia, kad 3 ir 7 dienų bei 3 mėnesių (92 dienų) terminuotuosius e. bilietus bus galima įsigyti anksčiau, bet jie pradės galioti nuo aktyvavimo transporto priemonėje dienos.

Terminuotieji 3 dienų, 7 dienų ir 3 mėnesių e. bilietai aktyvuojami vieną kartą ir galioja nuo aktyvavimo dienos. Su šiais e. bilietais galima važiuoti tiek miesto autobusais tiek troleibusais visomis dienomis, kuriomis galioja aktyvuotas e. bilietas, neribojant važiavimų skaičiaus.

Svarbu, kad keleivis nepamirštų aktyvuoti e. bilieto, nes priešingu atveju bus laikoma, kad e. bilietas negalioja ir keleivis važiuoja be bilieto. Aktyvuoti reikės tik po rugpjūčio 16 dienos įsigytus 3 dienų, 7 dienų ir 3 mėnesių (92 dienų) e. bilietus.

Kas nesikeičia?

Nuo rugpjūčio 16 d. įsigaliosiančios naudojimosi e. bilietu naujovės nepalies tik vienos rūšies e. bilietų. Vieno mėnesio terminuotasis e. bilietas, kaip ir anksčiau, galioja kalendorinį mėnesį nuo pirmos iki paskutinės mėnesio dienos.
Jei vieno mėnesio terminuotąjį e. bilietą keleivis pirks iki einamojo mėnesio 14 dienos, jis galios tik tą mėnesį. Jei vieno mėnesio e. bilietas bus perkamas po einamojo mėnesio 14 dienos, jis galios nuo kito mėnesio pirmos iki paskutinės dienos. Šios rūšies e. bilieto nereikia aktyvuoti transporto priemonėje.
Keleivių patogumui vis dar galios ir vienkartiniai popieriniai bilietai, nors ateityje planuojama jų visiškai atsisakyti, paliekant galimybę atsiskaityti už važiavimą pas transporto priemonės vairuotoją. Kol kas nesikeičia ir visų rūšių e. bilietų kainos.

E. bilietas padeda tausoti gamtą

E. bilieto kortelę galima papildyti visose prekybos vietose, pažymėtose Kauno viešojo transporto ženklu arba internetu www.kvt.lt.

Nuo rugpjūčio 16 dienos papildžius e. bilieto kortelės sąskaitą ar įsigijus terminuotąjį e-bilietą internetu, per 72 valandas informaciją apie atliktą mokėjimą reikės įrašyti ir į savo turimą kortelę arčiausiai vairuotojo kabinos esančiu autobuso arba troleibuso komposteriu.

Rugpjūčio 16 d. naujo tipo e. bilietus bus galima įsigyti „Lietuvos spaudos“ ir „Kauno spaudos“ kioskuose. Kiti e. bilietų platinimo taškai, parduotuvės, priklausiančios prekybos tinklams „Maxima“ ir „Šilas“, e. bilietais dėl techninių kliūčių laikinai neprekiaus.

Ateityje numatoma visiškai atsisakyti vienkartinių popierinių bilietų, todėl AB „Autrolis“ ir UAB „Kauno autobusai“ ragina keleivius naudotis tik e. bilieto kortele ir taip prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

Ateityje numatomos naujos e. bilietų rūšys, pavyzdžiui, “protingas“ vienkartinis e. bilietas, kuriuo keleivis galėtų naudotis nustatytą laiko tarpą, o tame laiko tarpe visi keleivio atlikti persėdimai į kitų maršrutų autobusus ir troleibusus jam kainuotų žymiai pigiau.

Šiuo metu Kaune e. bilietais naudojasi apie 60 tūkst. visuomeninio transporto keleivių.

Transporto ir eismo organizavimo skyrius

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: