(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Visą penktadienį Kaune praleidę Vyriausybės nariai vakare dalyvavo „Girstučio“ kultūros ir sporto centre vykusiame susitikime su kauniečiais.

Susitikimo metu premjeras Andrius Kubilius apžvelgė šalies ekonominę situaciją, aiškino krizės priežastis. „Tačiau noriu pastebėti, kad jau turime kuo pasidžiaugti. Pavyzdžiui, trečiąjį šių metų ketvirtį mūsų bendrasis vidaus produktas pakilo daugiausia tarp Europos Sąjungos šalių“, – sakė A.Kubilius.

„Tie, kurie kritikuoja Vyriausybę, puikiai supranta, kad kito kelio nėra. Jie laukia, kad po kelerių metų galės naudotis mūsų pasiektais rezultatais ir vėl lengvai dalinti pinigus“, – kalbėjo Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Ji paneigė mitą, kad ministrams atlyginimai nesumažinti. „Pavyzdžiui, buvęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas savo kadencijos pabaigoje uždirbo 15 tūkstančių litų, o mano alga dabar yra 7600 litų“, – teigė ministrė.

A.Kubilius paprastais žodžiai aiškino, su kokiais sunkumais susiduriama tvirtinant šalies biudžetą. „Kitais metais valstybė kartu su „Sodros“ lėšomis turės apie 20 milijardų pajamų, o išlaidos sieks apie 30 milijardų litų. Kas sukuria šį deficitą? Tos išmokos, kurios labiausiai pakilo pastaraisiais metais: pensijos, neįgaliųjų, motinytės išmokos, mokytojų ir gydytojų atlyginimai. Ką mes dabar turėtume daryti: bandyti mažinti šį deficitą, mažinant įvairias išmokas ar skolintis ir šias skolas perkelti ant anūkų pečių?“ – po šio retorinio klausimo salėje įsivyravo tyla.

Daug klausimų sulaukė Finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

D.Jankauskas pasakojo, kiek ir kokias pensijas ketinama mažinti. „Daugumai pensijos sumažės tik keliolika litų“, – teigė ministras.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas padėkojo ministrams už tai, kad jie atvyko į Kauną ir susipažino su miestui svarbiais klausimais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: