Kaunietis A. Jacinavičius tapo Lietuvos tūkstantmečio dvyliktoku
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno Maironio universitetinės gimnazijos abiturientas Artūras Jacinavičius tapo televizijos projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ nugalėtoju.

Finale jis varžėsi su kitais gabiais Lietuvos mokiniais iš Biržų „Saulės“, Kauno „Santaros“, Kelmės rajono Kražių gimnazijų, Vilniaus licėjaus ir Vilniaus katalikiškos mokyklos „Versmė“. A. Jacinavičius mokosi labai gerai – jo žinios nuolat vertinamos pačiais aukščiausiais balais.

„Jis ypatingai domisi biologija ir chemija. Namuose turi akvariumą, augina bakterijas. Jis tvirtai nusprendęs studijuoti Sveikatos mokslų universitete Kaune. Sako, kad baigęs universitetą tikrai dirbs Lietuvoje. Jis yra Lietuvos patriotas. Artūras tiki, kad dauguma jaunuolių, kurie dabar uždarbiauja užsienio šalyse, kažkada sugrįš į Lietuvą. Laisvalaikiu jis skaito rimtas knygas, ant jo stalo visada yra enciklopedijos“, – sako Artūro klasės auklėtoja Eglė Skaistė Stravinskienė.

Nuo 2008-ųjų gyvuojantis televizijos projektas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ – tai žinių viktorina, kurioje rungiasi gabiausi Lietuvos moksleiviai. Kasmet garbingais „Lietuvos tūkstantmečio vaiko” titulais apdovanojami aštuoni patys gabiausi mokiniai – nuo penktokų iki dvyliktokų.

Nugalėtojai pagerbiami LR Prezidentūroje ir kaip garbės svečiai kviečiami į įvairius valstybinės reikšmės renginius. Projektą globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Projektas supažindina visuomenę su įvairiose Lietuvos mokyklose besimokančiais gabiais, visuomeniškai aktyviais ir darbščiais mokiniais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: