© Kauno kamerinio teatro archyvo nuotr.

2013 metais Kauno kamerinis teatras ir Minsko naujasis dramos teatras pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią numatyta plati kūrybinio bendradarbiavimo programa. Pirmas konkretus šio susitarimo rezultatas – Minsko Naujojo dramos teatro gastrolės Kauno kameriniame teatre – įvyks jau šių metų balandį.

Balandžio 18 dieną minskiečiai parodys spektaklį pagal lietuvių dramaturgės Lauros Sintijos Černiauskaitės pjesę „Blyksnis po vasaros vandeniu“ (rež. Virginija Tarnauskaitė). Tai jautri melodrama apie vienos šeimos išgyvenimus, netektis ir atradimus, kurie blyksi mažo miestelio gyventojų pasaulyje lyg šviesos ir šešėlių žaismas vasariškame upės vandenyje. Spektaklis vaidinamas rusų kalba.

Balandžio 19 d. Minsko naujasis dramos teatras Lietuvos žiūrovams pristatyts dviejų dalių tragikomediją pagal šiuolaikinio airių dramaturgo Martino McDonagh‘o pjesę „Grožio karalienė“ (rež. Denis Nupreičik). Spektaklis pasakoja apie spalvingą motinos ir dukters santykių istoriją, kurioje per meilės, neapykantos ir nesutarimų audras kiekvienas ieško kelio į žmogišką laimę bei harmoniją, mokosi girdėti, suprasti ir atleisti.Tragikomedija vaidinama baltarusių kalba.

© Kauno kamerinio teatro archyvo nuotr.

Minsko naujasis dramos teatras atsirado iš nevalstybinės dramos studijos „Dze – Ja?“ („Kur – Aš?“), įkurtos Baltarusijos sostinėje 1987 metais (įkūrėjas ir meno vadovas Nikolajus Truchaninas). Dėl aktyvios kūrybinės veiklos ir profesionalumo šiam kolektyvui, vieninteliam iš kelių dešimčių tuo metu veikusių teatrų – studijų, 1992 metais buvo suteiktas miesto teatro statusas, o 2004 metais teatras gavo dabartinį pavadinimą.
Naujasis dramos teatras tęsia geriausias menines baltarusiškos teatro mokyklos tradicijas, nuolat bendradarbiauja su baltarusių dramaturgais ir režisieriais, stato nacionalinę klasiką, intensyviai ieško naujų jaunų režisierių ir dramaturgų. Teatro repertuaras pakankamai unikalus, jame yra ir kūrinių, niekada nestatytų kitose Baltarusijos scenose, ir rusų klasikos pastatymų. Ne vieno jauno baltarusių dramaturgo pirmosios pjesės buvo pastatytos būtent šiame teatre. Teatras aktyviai gastroliuoja, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose.

Pagal Minsko naujojo dramos teatro bei Kauno kamerinio teatro ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį gegužės mėnesį numatytos Kauno kamerinio teatro gastrolės Minske. Kauniečiai planuoja parodyti spektaklį D.Čepauskaitės „Diena ir naktis“ (rež. S.Rubinovas).

Minsko naujojo dramos teatro spektakliai Kaune vyks Kauno kameriniame teatre, Kęstučio 74A.

Daugiau informacijos http://www.kamerinisteatras.lt/lt/home/

kkt informacija

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: