(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Tarptautinis Kauno kino festivalis dalyvauja specialioje kino programoje „Savaitė be patyčių“. Festivalis pristato nemokamą Babako Najafi filmo „Sebė“ seansą, kuris įvyks „Skalvijos“ kino centre kovo 24 d. 12 val. „Skalvijos“ kino centre. Po filmo peržiūros skaudžias patyčių mokykloje ir nesutarimų namuose problemas su žiūrovais aptars psichologės.
„Savaitė be patyčių“ – tai ne pirmus metus pichologinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ organizuojama akcija, kurios metu siekiama atkreipti dėmesį į patyčių problemą mūsų visuomenėje. Šiais metais akcija vyksta kovo 21-25 dienomis.

„Skalvijos“ kino centras, bendradarbiaudamas su akcijos organizatoriais ir filmų programos partneriais, rengia specialų kino jaunimui ir vaikams repertuarą, susidedantį iš filmų, kurie skatina diskutuoti jautriomis smurto, diskriminacijos, patyčių, tolerancijos stokos temomis.

„Švedų režisieriaus Babako Najafi juosta „Sebė“ kaip tik ir yra vienas iš tų kūrinių, kurie paliečia labai skaudžias jauno žmogaus problemas, apie kurias tiek visuomenė, tiek mokykla, tiek šeima dažnai linksta nutylėti. Tai – patyčios ir žeminimas mokykloje, neharmoninga šeima ir viso to centre atsidūręs jaunas žmogus, kuris bando surasti savas išeitis iš slegiančios aplinkos, – sakė Tarptautinio Kauno kino festivalio direktorė Ilona Jurkonytė. – Tarptautinis Kauno kino festivalis, užsiimantis ir nekomercinio kino platinimu, propaguoja ne vien gero kino, bet ir socialinės atsakomybės vertybes. Nuoširdžiai palaikome šią prasmingą akciją ir kartu su „Skalvijos“ kino centru kviečiame į nemokamą filmo seansą.“

Pernai rudenį Vilniaus tarptautiniame vaikų ir jaunimo filmų festivalyje filmas „Sebė“ jaunimo žiuri buvo pripažintas geriausiu. Pasak vertinimo komisijos, kurią sudarė 15-18 metų Lietuvos jaunuoliai, filmo problematika ir personažai jiems pasirodė labiausiai artimi ir suprantami.

Filmas pasakoja paauglio Sebės, su savo motina Eva skurdžiai gyvenančio viename iš pilkų blokinių namų miesto pakraštyje, istoriją. Sunkūs santykiai su išgeriančia motina, patyčios mokykloje penkiolikametį priverčia ieškoti išsigelbėjimo kūryboje. Kai tai nebepadeda, Sebė pasuka į pavojingus kraštutinumus.
Diskriminacijos ir patyčių tema filme pranoksta jaunimo grupių ir mokyklos ribas. Matant pilką priemiesčių kasdienybę ir ryškią socialinę atskirtį nesunku suprasti, kad diskriminacija ir patyčios yra kur kas platesnis reiškinys, galintis daugybę žmonių pasmerkti nepilnaverčiam gyvenimui.

Tarptautinis Kauno kino festivalis ir akcija „Savaitė be patyčių“ filmą „Sebė“ rekomenduoja jaunimui nuo 14 m. Po seanso diskusiją paauglystės, probleminių santykių šeimoje, patyčių mokykloje temomis ves psichologės Marina Mažionienė ir Ivona Suchodolska.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: