(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Mėnulio atspindžiai užbūrė Gražiną Kunicką, Lenkijos dailininkę iš Gdansko, kurios darbų paroda „Mėnulio šviesa II“ eksponuojama Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto kamerinėje salėje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas).

Pirmąkart vadinamojoje galerijoje eksponuojami dailininkės iš užsienio darbai, taigi parodų organizatorių – J. Vienožinskio menų fakulteto dėstytojų – iniciatyva išsiplėtė ir už Lietuvos ribų. Tarptautinę parodą padėjo surengti ir kuruoja dailės pedagogas, dailininkas Arūnas Vaitkus iš Alytaus.

„Dailininkė yra labai ryški, energinga asmenybė, vystanti daugybę veiklų, ji didžiulį dėmesį skiria edukaciniam procesui,“ – parodos atidarymo metu spalio 7 dieną apie dailininkę pasakojo KK J. Vienožinskio menų fakulteto dekanė Sigita Saulėnienė, tardama susirinkusiesiems sveikinimo žodį.

Dekanė perskaitė nuoširdų autorės pasveikinimą, kadangi G. Kunicka dėl ligos į parodą pati atvykti negalėjo.
Apžiūrėdami paveikslus parodos lankytojai galėjo pastebėti, kad mėnulis sužavėjo dailininkę G. Kunicką kaip nakties, paslapties ir miego simbolis, todėl jo apšviesti objektai G. Kunickos paveiksluose gyvena, keičia būvį, transformuojasi ir skyla į įvairias detales ir geometrines figūras. Kūriniuose sapnų transformacijos, apipintos švelniomis detalėmis, dekoratyviai įrėmintos, pažymėtos ryškiais spalvų proveržiais, įgauna įvairių augalų, daiktų ar gyvūnų – laivo, katino, gėlių ir pan. – pavidalus. Spalvingi sapnų naratyvai sukuria pasakiškos erdvės įspūdį, todėl parodos lankytojui nedingsta pojūtis, kad žiūrėjimas į G. Kunickos paveikslus – kaip vaikiškų knygelių vartymas.

Gdanskietė dailininkė G. Kunicka kuria tapybos, keramikos srityse, iliustruoja knygas, vadovauja

keramikos, tapybos ir grafikos studijoms, organizuoja edukacinius meno projektus kartu su neįgaliaisiais. G. Kunicka, baigusi studijas valstybinėje aukštojoje menų mokykloje, nuo 1987 metų iki dabar surengė 12 personalinių parodų Lenkijoje, Suomijoje, Lietuvoje, Olandijoje; dalyvavo 10 grupinių parodų Lenkijoje ir Vokietijoje.

G. Kunickos parodą „Mėnulio šviesa“ galima apžiūrėti Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto kamerinėje salėje iki lapkričio 7 dienos, darbo dienomis 9–16 val.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: