(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Šiais metais Kauno miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyrius paskelbė 163 viešuosius pirkimus. Bendra planuojama visų pradėtų pirkimų vertė turėjo būti 192 mln. litų, tačiau po pirkimo procedūrų planuotų išlaidų suma sumažėjo net 22,8 mln. Lt. Apie 90 proc. bendrosios vertės pirkimų šiemet bus atlikta elektroniniu būdu.

„Viešieji pirkimai savivaldybei leidžia sutaupyti dideles sumas, kurias galime skirti kitiems svarbiems reikalams. Nuo šių metų turime užtikrinti, kad viešieji pirkimai, vykdomi per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą, sudarytų ne mažiau kaip 50 proc. viešųjų pirkimų bendros vertės. Mūsų savivaldybė apie 90 proc. pirkimų šiemet atliks elektroniniu būdu. Tai leidžia garantuoti visišką konkursų skaidrumą: dokumentai pateikiami per centrinę sistemą, nelieka fizinio kontakto su konkursų dalyviais“, – sakė administracijos direktorė Edita Gudišauskienė.

Be to, šiemet sumažėjo atvejų, kai konkursų rezultatai būna apskundžiami. „Kaip informavo Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyrius, pernai dėl tokių atvejų turėjome dalyvauti 7-8 bylose. Beje, visais atvejais teismas pripažino, kad Savivaldybė buvo teisi dėl viešųjų pirkimų nugalėtojų paskelbimo. Šiemet teismus pasiekė tik 3-4 skundai“, – sakė E. Gudišauskienė.

Vien per spalio mėnesį buvo pabaigtos kelios svarbesnių pirkimų procedūros. Sutartis su rangovais buvo pasirašyta dėl VšĮ ,,Girstučio“ kultūros ir sporto centro rekonstravimo darbų (projekto vertė 290 tūkst. litų) ir kultūrinės dalies rekonstravimo priešgaisrinės vandentiekio sistemos įrengimo darbų pirkimo (92,218 tūkst. litų).

UAB „Kauno gatvių apšvietimas“ laimėjo konkursą dėl Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos pastato išoriniam apšvietimui įrengti techninio projekto parengimo ir darbų atlikimo. Šiems darbams iš Savivaldybės biudžeto bus skirta 32,218 tūkst. Lt.

Artimiausiu metu Viešųjų pirkimų komisija ketina atplėšti vokus su pasiūlymais dėl labai svarbių miesto objektų statybų ar rekonstrukcijų.

Trečiadienį bus plėšiami vokai su pasiūlymais dėl Kauno plaukimo mokyklos ,,Vilijos“ baseino pastato rekonstrukcijos darbų. Pirmųjų rekonstrukcijos etapų darbai jau baigti. Norima užbaigti baseino patalpų tvarkymą, kad sportininkai greičiau galėtų pradėti naudotis baseinu.

Lapkričio 17 dieną paaiškės, kas ekspoatuos ir prižiūrės požeminę pęsčiųjų perėją, esančią M. K. Čiurlionio – Vytauto pr. sankirtoje. Tą pačią dieną turėtų paaiškėti, kas Kauno mieste įrengs didesnio atspindžio kelio ženklus.

Dėl ilgalaikės paskolos Kauno pramogų ir sporto rūmams statyti, viešajai infrastruktūrai Nemuno saloje plėtoti paslaugų pirkimo vokai su pasiūlymais bus plėšiami šių metų gruodžio 8 dieną.

Šiuo metu Viešojo pirkimo komisija yra parengusi bei patvirtinusi 18 naujų konkursų pirkimo dokumentus ir pradėjo pirkimo procedūras.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: