Kauno rajono gyventojai bus mokomi vaikščioti šiaurietiškai
(c) Kauno rajono savivaldybės archyvo nuotr.

Kauno rajono SBĮ visuomenės sveikatos biuro iniciatyva Kauno rajono gyventojai mokomi vaikščioti šiaurietiškai – organizuojamos nemokamos pratybos, kurias veda profesionalus instruktorius Laimontas Rakauskas.

Šiaurietiškas ėjimas (angl. nordic walking) – tai ėjimas atsispiriant lazdomis. „Labai paprasta, tačiau itin veiksminga sveikatingumo priemonė tinka visiems, ir visai nesvarbi lytis, amžius, sveikatos būklė (tinka ir sveikiems, ir sergantiems).

Vaikščioti galima ištisus metus bet kokiomis oro sąlygomis ir visur, kur tik galima“, – teigė Kauno rajono SBĮ visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Rita Klimavičiūtė.

Einant su lazdomis dirba daugiau kaip 90 proc. viso kūno raumenų, tačiau neapsunkinama nugara ir sąnariai. Anot specialistų, šis ėjimo būdas gerokai veiksmingesnis už įprastą vaikščiojimą be lazdų, nes stiprėja ne tik kojos, bet ir rankos bei viršutinė kūno dalis. Teisingai atliekami judesiai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis.

Šiaurietiško ėjimo pratybos Kauno rajone rengiamos nuo rugpjūčio pradžios. Jose jau dalyvavo daugiau kaip 100 Vilkijos, Ringaudų, Babtų, Kulautuvos, Neveronių ir Samylų seniūnijų gyventojų. Vyriausiam dalyviui 78-eri, jauniausiam – dešimt metų.

Nemokamų pratybų, skatinančių gyventojų fizinį aktyvumą, tvarkaraštis:

Spalio 1 d., šeštadienis, 9 val. Babtų gimnazijos stadionas, Kėdainių g. 48, Babtai;

11:30 val. Kulautuvos seniūnija, Poilsio g. 5, Kulautuva;

Spalio 4 d., antradienis, 18 val. Šlienavos pagrindinės mokyklos stadionas, Mokyklos g. 13, Šlienava;

Spalio 12 d., trečiadienis, 18 val. Neveronių paštas, Šiltnamių g. 1, Neveronys.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: