(c) Organizatorių archuvo nuotr.

Antradienį Lino Kleizos labdaros ir paramos fondo atstovai kartu su Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) kineziterapijos specialistais lankėsi Kauno vaikų gerovės centre „Pastogė“. Vizito tikslas – atkreipti auklėtinių ir pedagogų dėmesį į taisyklingą laikyseną ir sveikatos sutrikimus, susijusius su netaisyklinga laikysena, bei supažindinti su spec. mankštos pratimais, skirtais netaisyklingos laikysenos korekcijai.

Lino Kleizos įsitikinimu taisyklinga laikysena yra labai svarbu. „Tai ne tik grožio ir estetikos reikalas. Netaisyklinga laikysena gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, o blogi įpročiai dažniausiai atsiranda pas jauno amžiaus žmones. Būtina atkreipti dėmesį į tai, nes vėliau ką nors taisyti gali būti ir per vėlu,“ – pažymi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės lyderis.

Lino Kleizos labdaros ir paramos fondo atstovai vaikų namų auklėtiniams pasakojo apie sveikos gyvensenos svarbą, būtinybę sportuoti ir mankštintis. LKKA kineziterapijos specialistai supažindino vaikus su taisyklingos laikysenos sutrikimais, buvo įvertinta kiekvieno vaiko laikysena ir regėjimas, o vėliau pademonstruoti specialūs pratimai. Vaikų namų auklėtiniai entuziastingai mankštinosi ir džiaugėsi fondo atneštomis dovanomis. Vaikų gerovės centrui „Pastogė“ buvo įteiktas krepšinio kamuolys su Lino Kleizos autografu.

Kauno vaikų gerovės centro „Pastogė“ direktorius Ričardas Kukauskas pažymėjo teigiamą tokių vizitų įtaką socialiai nuskriaustiems jauniesiems mūsų visuomenės nariams. „Džiaugiamės tokiu įvykiu. Šiems vaikams labai trūksta elementarių gyvenimiškų įgūdžių, kurie susiformuoja bendraujant, mokantis. Esame dėkingi puikiam krepšininkui ir puikiam žmogui Linui Kleizai už parodytą dėmesį,“ – džiaugėsi „Pastogės“ vadovas R. Kukauskas.

Lino Kleizos labdaros ir paramos fondas tokius vizitus planuoja vykdyti reguliariai. „Labai džiaugiamės LKKA specialistų bendradarbiavimu, ypač dėkojame docentei Gražinai Krutulytei už pagalbą. Šiek tiek parėmėm šios specialistės knygos apie taisyklingą laikyseną leidybą ir ateityje dovanosime šių leidinių vaikų namų pedagogams,“ – pasakojo Lino Kleizos labdaros ir paramos fondo direktorius Mindaugas Gobikas.

LKKA taikomosios fiziologijos ir kineziterapijos katedros docentė Gražina Krutulytė džiaugėsi galimybe prisidėti prie garsaus Lietuvos krepšininko fondo veiklos. „Mūsų atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad Lietuvos vaikai turi rimtų laikysenos problemų. Norime atkreipti dėmesį į šią problemą ir bendras darbas su Lino Kleizos fondu tai padeda geriau įgyvendinti. Džiaugiamės šio krepšininko iniciatyva ir tuo, kad galime prisidėti.“

Lietuvos krepšinio federacijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: