Kauno "Žalgirio" komanda iškovojo antrąją pergalę Eurolygoje
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Eurolygos septintojo turo rungtynėse Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šventė pergalę. „Žalgirio“ arenoje Malagos „Unicaja“ ekipos šturmą ketvirtajame kėlinyje atlaikę žalgiriečiai laimėjo dramatiškai pasibaigusį susitikimą 67:65 (19:11, 16:13, 15:18, 17:23). Kauniečiai į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę Eurolygoje.

Vieningai Lietuvos himną sugiedojusi „Žalgirio“ arena įkvėpė žalgiriečius galingam startui. Sonny Weemsas jau pirmosios atakos metu pavaišino oponentus dėjimu, Paulius Jankūnas pridėjo 4 taškus iš po krepšio, o Robertas Javtokas pataisė netaiklų metimą (8:0).

Nors po to porą minučių šeimininkai taškų nepelnė, bet puikiai gindamiesi to neleido padaryti ir Malagos ekipai. Galiausiai po dar dviejų S.Weemso taškų „Unicaja“ treneris, rezultatui esant 10:0 kauniečių naudai, paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos svečiai pagaliau atidarė savo taškų sąskaitą, tačiau neapsigynė nuo P. Jankūno ir S. Weemso, kuris įmetė iš toli – 15:4. Per likusias keturias pirmojo kėlinio minutes abi komandos taškus daugiausiai rinko nuo baudų metimo linijos. Mindaugui Kuzminskui realizavus tris baudas „Žalgiris“ pirmavo 19:11.

Antrąjį kėlinį aštriais prasiveržimais pradėjo Ty Lawsonas ir S.Weemsas, tačiau „Unicaja“ sėkmingai užbaigė viena ataka daugiau ir priartėjo 17:23. Įsižaidęs T. Lawsonas pelnė dar 4 taškus – 27:19. Po šių epizodų žalgiriečiai puolime pradėjo strigti. Panašiai nesisekė ir „Unicaja“ komandai – aikštelėje dominavo chaotiškos atakos.

Per daugiau nei 4 minutes tikslą pasiekė tik Kristapo Valterio tritaškis – 22:27. Galiausiai žaidimą perlaužė „Žalgiris“ – po dviejų perimtų kamuolių Mantas Kalnietis atliko rezultatyvius perdavimus, iš pradžių, Milovano Rakovičiaus dėjimui su pražanga, o po to M.Kuzminsko skrydžiui – 32:22. Triumfuojanti „Žalgirio“ arena netrukus plojo ir T. Klimavičiui, kuris po M. Rakovičiaus pramestos baudos atkovojo kamuolį ir pasiuntė jį į varžovų krepšį.

Po 20 minučių žaidimo „Žalgiris“ buvo priekyje 35:24.

Po didžiosios pertraukos varžovų krepšį dėjimu sudrebino R. Javtokas. Po T.Lawsono baudos metimo ir S. Weemso metimo iš vidutinio nuotolio skirtumas išaugo iki 14 taškų (40:26). Tuomet vėl įsivyravo chaotiškos atakos. S. Weemsas po varžovų klaidos pelnė taškus (42:29), tačiau patys žalgiriečiai irgi ėmė klysti.

Tris minutes jie nepelnė taškų, o varžovai atsakė penkiais – 42:34. Krepšys kauniečiams atsirišo per paskutines dvi trečiojo kėlinio minutes: T. Lawsonas ir M. Popovičius įmetė po tritaškį, o M. Kuzminskas pataisė netaiklų metimą. Tiesa, ispanų atakos irgi buvo rezultatyvios, todėl „Žalgiris“ išlaikė 8 taškų pranašumą – 50:42.

„Unicaja“ veteranas Jorge Garbajosa ketvirtojo kėlinio pradžioje įsūdė tritaškį ir priartino savo komandą iki 5 taškų (45:50). Su tuo nesitaikstė R. Javtokas, kuris du kartus iš eilės „nugara“ apžaidė varžovus ir pelnė 4 taškus – 54:45. Visgi, po apmaudžiai neatkovotų kamuolių po savo krepšiu tiek jis, tiek P.Jankūnas buvo nubausti ketvirtosiomis asmeninėmis pražangomis ir svečiai vėl nukirpo atsilikimą – 50:55.

„Žalgiris“ atsakė M.Popovičiaus tritaškiu ir S. Weemso taikliu metimu iš arčiau (60:50), kurie privertė „Unicaja“ prašyti minutės pertraukėlės. Po jos Geraldas Fitchas ir K.Valteris įmetė po tritaškį, o po dar vienos klaidos Joelis Freelandas dėjimu iš turėtos šeimininkų persvaros paliko 2 taškus – 60:58.

M. Popovičius pataikė iš toli, bet G. Fitchas sumetė tris baudas – 63:61. Po dar dviejų nesėkmingų „Žalgirio“ antpuolių J. Freelandas pirmą kartą išvedė „Unicaja“ į priekį 65:63. M.Popovičius sumetė baudas, o apsigynus įspūdingai ataką dėjimu užbaigė S. Weemsas, grąžindamas pranašumą mūsiškiams – 67:65.

Kauniečiai dar kartą apsigynė, bet M.Popovičiaus tritaškis tikslo nepasiekė ir paskutinei atakai „Unicaja“ turėjo 13 sekundžių. Per jas R. Javtokas sutrukdė K. Valterio metimui ir „Žalgiris“ šventė pergalę – 67:65.

„Žalgiris“: S. Weemsas 18 (11 atk. kam.), M. Popovičius 11, T. Lawsonas 10, R. Javtokas 8, M. Kuzminskas 7, P. Jankūnas 6, M. Rakovičius 4 (5 atk. kam.), T. Klimavičius 2, M. Kalnietis 1, T. Delininkaitis 0, V. Lipkevičius 0.

„Unicaja“: G. Fitchas 15 (6atk. kam.), K. Valteris 12 (6 rez. perd.), J. Freelandas 12 (9 atk. kam.), L. Zoričius 11 (8 atk. kam.).