Kauno

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė pergalių seriją iki 8 rungtynių. Sekmadienį, sausio 15 d., „Žalgirio“ arenoje Lietuvos čempionai įveikė Astanos „Astana“ komandą 82:66 (27:22, 10:12, 19:19, 26:13). Šis laimėjimas leido išlyginti pergalių ir pralaimėjimų (5-5) balansą VTB Vieningoje lygoje ir pakilti į ketvirtąją vietą A grupėje.

„Žalgirio“ taškų sąskaitą taikliais baudų metimais atidarė Dainius Šalenga. Netrukus šios savaitės herojus Sonny Weemsas varžovus nubaudė tritaškiu bei prasiveržimu su pražanga – 9:6. Manto Kalniečio dėjimui nepasiekus tikslo, Branko Cvetkovičius tritaškiu lygino rezultatą (9:9).

Robertas Javtokas įmetė baudą ir pridėjo puskablį, bet svečiai trumpam buvo išsiveržę į priekį 14:13. Tuomet aikštelėje pasirodę DeJuanas Collinsas ir Reevesas Nelsonas pelnė po 4 taškus, iš po krepšio pasižymėjo ir Milovanas Rakovičius – 23:20. R. Nelsonas pratęsė puikų pasirodymą įdėdamas į krepšį, o D. Collinsas metimu iš vidutinio nuotolio sėkmingai užbaigė paskutiniąją pirmojo kėlinio ataką – 27:22.

Net keturias antrojo kėlinio minutes abiems komandoms krepšiai buvo užrišti. Pirmasis taškų badą nutraukė S. Weemsas, įmesdamas tritaškį per varžovo rankas. Kitoje atakoje R. Javtokas įveikė sunkiasvorio Erico Williamso gynybą ir „Žalgirio“ pranašumas pasiekė 10 taškų – 32:22. Visgi, per likusias 5 minutes „Astana“ krepšininkai kiek atkuto bei tuo pačiu pristabdė kauniečius. Šeimininkams 5 taškus pelnė tik Tomas Delininkaitis, todėl įpusėjus rungtynėms „Žalgiris“ tepirmavo 37:34.

Sužaidus vos kiek daugiau nei 2 minutes trečiajame kėlinyje Aleksandras Trifunovičius buvo priverstas išnaudoti minutės pertraukėlę, nes net trys „Astana“ gynėjų reidai po krepšiu buvo rezultatyvūs – 38:41. Pasitarimas „Žalgiriui“ atnešė apčiuopiamos naudos: Paulius Jankūnas įmetė su pražanga, aktyviai žaidęs R.Javtokas pelnė 4 taškus, o Marko Popovičius pataikė iš 4 metrų atstumo – 47:43.

Po svečių trenerio minutės pertraukėlės žalgiriečiai pratęsė spurtą 16:2, kai baudas sumetė S.Weemsas, o M. Popovičius varžovams skirtą techninę pražangą pavertė 5 taškų vertės ataka – 54:43. Net ir įgiję dviženklį deficitą Astanos ekipos legionieriai rungtyniavo agresyviai ir dažnai stojo prie baudų metimo linijos. Numušę žaidimo tempą jie vėl priartėjo iki 3 taškų, „Žalgirio“ gretose per likusį kėlinio laiką pasižymėjus tik Tadui Klimavičiui – 56:53.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui banguoti 13 000 žiūrovų „Žalgirio“ arenoje privertė įspūdingas P.Jankūno žaidimas – komandos kapitonas pelnė 7 taškus iš eilės. Jo netaiklų metimą dar pataisius R. Javtokui, su atakos pabaigos sirena pataikius T. Delininkaičui bei baudas įmetus M. Kalniečiui, žalgiriečiai galutinai „perlaužė“ rungtynes – 69:55. Rungtynių pabaigoje T. Delininkaitis, D. Šalenga ir M. Rakovičius pelnė po 2 taškus, o M.Kalnietis – 7. Galutinė „Žalgirio“ pergalė užfiksuota rezultatu 82:66.

„Žalgiris“: R. Javtokas 11 (8 atk. kam.), P. Jankūnas 11 (6 atk. kam.), S. Weemsas 11, M. Kalnietis 10, T. Delininkaitis 9, M. Popovičius 7, R. Nelsonas 7 (7 atk. kam.), D. Collinsas 6, D. Šalenga 4, M. Rakovičius 4, T. Klimavičius 2 V. Lipkevičius 0.

„Astana“: R. Marshallas 17 (6 atk. kam.), B. Cvetkovičius 14 (7 atk. kam.), E. Williamsas 12 (6 atk. kam.).