Kauno
(c) L.Kazakevičiaus/KaunoZinios.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda ketvirtadienį, spalio 20 d., iškovojo trečiąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate.

Žalgiriečiai, vadovaujami laikinai ekipą treniruojančio Vitoldo Masalskio, 91:74 (22:17, 21:26, 30:13, 18:18) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus. Tai buvo pirmasis LKL mačas naujojoje „Žalgirio“ arenoje ir trečioji kauniečių pergalė šiose pirmenybėse.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė „Pieno žvaigždžių“ ekipa, todėl Robertui Javtokui ir Sonny Weemsui teko lyginti rezultatą (4:4). Tuomet veržliai žaidęs Ty Lawsonas pelnė 7 taškus iš eilės, bet svečių įžaidėjas Trevonas Hughesas irgi pasižymėjo – 11:11. Į aikštelę žengęs Milovanas Rakovičius iškart ėmėsi darbo – surinko 4 taškus iš eilės (15:11).

Kiek vėliau po Tado Klimavičiaus perdavimo gražiai įkirtęs į baudos aikštelę įmetė Mantas Kalnietis, o M.Rakovičius pridėjo dar 5 taškus ir tik porą klaidų bei dvi netaiklios Mindaugo Kuzminsko baudos neleido žalgiriečiams labiau atsiplėšti – 22:17.

Antrąjį kėlinį kauniečiai pradėjo puikia gynyba. Ji suteikė progą dėjimu greitą ataką užbaigti M.Kuzminskui, o M.Rakovičiui pelnius 11-ąjį tašką, pirmauti 27:17. Pasvalio ekipa į tai atsakė spurtu 7:0 ir privertė „Žalgirio“ trenerius prašyti minutės pertraukėlės.

Po R. Javtoko kablio ir DeJuano Collinso tritaškio šeimininkai pirmavo 32:25. Tuomet teisėjų skirtos paprasta ir techninės pražangos iš kovos laikinai eliminavo R.Javtoką (4 praž.), „Pieno žvaigždės“ realizavo 3 baudos metimus, bet nesugebėjo kitoje aikštės pusėje sulaikyti S.Weemso – 35:28. Nors T. Hughesas įmetė iš toli, T. Klimavičiaus metimas iš po krepšio ir T. Lawsono baudos išlaikė „Žalgirio“ persvarą – 39:33.

Visgi, pasvaliečiai surengė dar vieną spurtą 7:0 ir, nepaisant M. Kuzminsko ir S. Weemso taškų, po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus 43:43.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai susiėmė. Iš pradžių buvo tinkamai išnaudota priekinė linija: M. Rakovičius ir P. Jankūnas kartu pelnė 13 taškų bei vos per porą minučių privertė varžovus surinkti 4 komandines pražangas.

Tuomet estafetę iš aukštaūgių perėmė T. Lawsonas ir D. Collinsas. Po Ty metimo žalgiriečiai įgijo dviženklį pranašumą (60:49), o DeJuanas pridėjo dar 7 taškus (69:55). Trečiąjį kėlinį baigė dvi gražios „Žalgirio“ atakos: pirmojoje T. Lawsonas išprovokavo oponento pražangą grumdamasis po krepšiu, o kitoje atliko idealų perdavimą M.Rakovičiui – 73:56.

Paskutinįjį ketvirtį dviem taikliais metimais pradėjo „Pieno žvaigždės“, bet netrukus M. Rakovičius pelnė 21-ąjį tašką, o T.Klimavičius pridėjo dvitaškį su bauda (78:62). Žalgiriečiai bandė rungtyniauti aštuoniems tūkstančiams žiūrovų, todėl keletas atakų po gražių perdavimų pasibaigė klaidomis, tačiau M. Kuzminsko taiklios baudos ir šeši R. Javtoko taškai iš eilės neleido svečiams nė pagalvoti apie intrigą – 91:74.

„Žalgiris“: M. Rakovičius 21 (8/10 dvit., 5/5 baud., 7 atk. kam.), T. Lawsonas 13 (2/2 dvit., 9/9 baud.), D. Collinsas 12 (1/1 dvit., 1/1 trit., 7/7 baud.), R. Javtokas 10 (7 atk. kam.), M. Kuzminskas 9, S. Weemsas 7 (10 atk. kam.), T. Klimavičius 7, P. Jankūnas 7 (5 atk. kam.), M. Kalnietis 3, M. Popovičius 2.

„Pieno žvaigždės“: T. Hughesas 13, P. Morkeliūnas 12, E. Kairys 8, Ž. Kelys 8.