sgd.lt archyvo nuotr.

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą statanti bendrovė “Klaipėdos nafta” savaitgalį terminalo krantinėje sumontavo aukšto slėgio dujų rankoves.

“Klaipėdos nafta” pranešė, kad įrenginių montavimas truko dvi dienas ir specialistai konstatuoja, jog dujų rankovės transportuotos ir sumontuotos SGD krantinėje sėkmingai.

“Su kiekviena diena SGD terminalo krantinė įgyja realų statinio kontūrą, kurį anksčiau galėjome matyti tik maketuose. Šiandien SGD krantinėje betonuojamos ne tik platformos, diegiamos įvairios techninės sistemos, bet montuojamos pagrindinės konstrukcijos, kurios jungs krantinę ir SGD laivą-saugyklą”, – pranešime spaudai sakė “Klaipėdos naftos” generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Vokietijoje pagamintos aukšto slėgio dujų perdavimo rankovės praėjusią savaitę buvo išbandytos ir nustatyta, kad rankovės pagamintos kokybiškai bei atitinka visus saugos reikalavimus.

Aukštos slėgio dujų rankovių aukštis siekia 26,5 metro, vienos jų svoris siekia beveik 50 tonų. Jos pagamintos per vienerius metus.

SGD terminalas Klaipėdoje pradės veikti gruodžio pradžioje – numatoma, kad pirmaisiais metais Lietuva per jį galės atsigabenti apie 1 mlrd. kubų dujų, o ateityje jo pajėgumas didės iki 4 mlrd. kubų.

Valstybei priklauso 72,32 proc. “Klaipėdos naftos” akcijų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: