Knyga yra odė mūsų žinioms, kultūrai ir menui – D.Grybauskaitė

Paskelbė: BNS Data: 2014-11-18 10:08

Spausdinti | Komentarai

Knyga yra svarbi ne tik žinioms, tačiau ir šalies kultūrai, menui ir žmonių bendravimui, sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį pristatydama akciją “Knygų kalėdos”, skirtą geriau pažinti Lietuvos autorių kūrybą.

“Džiaugiuosi, kad prie akcijos jau priprantama, kad ji tampa žinoma, galų gale, tai yra tai, ką prezidentas gali daryti Lietuvoje. Ta iniciatyva yra žmonių – ir verslo, ir įvairių organizacijų, žmonių – sakyčiau, judėjimas (…). Išties, tai yra tiesiog odė mūsų žinioms, odė knygai, mūsų ne tik kartos palikimui, bet ir tam, kas yra šventa. Nes knyga yra ne tik žinios, informacija, ji yra ir menas, kultūra, bendravimo kultūra”, – Naujosios Vilnios bibliotekoje skelbdama akcijos pradžia antradienį sakė prezidentė.

Ši biblioteka 2012-aisiais yra pelniusi “Inovacijų bibliotekos” vardą ir ji yra vienintelė tokia kultūros įstaiga Lietuvoje, kurioje veikia dienos centras ir įgyvendinamos skaitymo skatinimo programos, skirtos vaikams iš socialinės rizikos šeimų. Čia taip pat vyksta biblioterapiniai užsiėmimai suaugusiesiems.

Prezidentė linkėjo, kad šios bibliotekos pavyzdys užkrėstų visus ir skatintų dovanoti knygas.

“Tai yra vienintelė biblioteka Lietuvoje, kur yra ir dienos centras, kur lankosi tokie gražūs vaikai, kuriems šis centras ir biblioteka padeda augti, padeda žinoti, sužinoti, skaityti. Tai yra labai svarbu tokiame Vilniaus regione, kur yra labai daug tautybių, kur socialinė padėtis galbūt ne pati turtingiausia mūsų mieste, bet yra štai tokie auksiniai vaikai, kuriems įdomu skaityti, kurie nori žinoti, kurie net verčia tėvelius skaityti – o Knygų Kalėdos ir yra apie tai”, – sakė šalies vadovė.

Jau ketvirtą kartą rengiama akcija šiais metais kviečia domėtis lietuvių literatūra, rengti knygų skaitymus ir dovanoti Lietuvos rašytojų knygas bibliotekų skaitytojams.

“Labai kviečiu visus prisidėti, nes mūsų mokykloms ir bibliotekoms – ir kaimo, ir miesto, ir miestelių – trūksta knygų, ne tik popierinių – visokių. O šios Knygų Kalėdos išties skirtos ir mūsų Lietuvos rašytojams, kad ir jų nepamirštumėme (…). Lietuvos lašelis mums vistiek išlieka be galo svarbiu, auksiniu ir brangiu”, – sakė D.Grybauskaitė.

Pasak jos, per trejus akcijos metus bibliotekoms padovanota jau per 80 tūkst. knygų bei išreiškė viltį, kad šios tendencijos nesikeis.

Lapkričio 10 – sausio 6 dienomis knygų bibliotekoms bus galima nupirkti knygynuose “Vaga”, “Pegasas”, “Knygų namai” ir “Humanitas”, Taip pat portaluose Knygos.lt, Knyguklubas.lt, Knygukatalogas.lt, Manoknyga.lt, Niekorimto.lt ir Patogupirkti.lt., IKI prekybos centre. Bibliotekoms skirtos knygoms bus parduodamos su 20 proc. nuolaida.

Tęsiant kalėdinių renginių ciklą, ketvirtadienį Prezidentūroje taip pat vyks jaunųjų poetų kūrybos skaitymai – vakare dalyvaus poetai Vytautas Stankus, Giedrė Kazlauskaitė, Paulius Norvila ir Aivaras Veiknys, renginį ves Arnas Ališauskas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
traffix.lt