(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Balandžio 6d., 19:00val. “Nautilus” laisvalaikio namuose (Savanorių pr. 124, Kaunas) komedija:  „Laisva meilė” pastatyta pagal Nobelio premijos laureato, garsaus italų dramaturgo Dario Fo pjesę „Laisvoji pora“.

Vien tas faktas, kad ją autorius parašė kartu su savo žmona, garsia italų aktore Franka Rame, gali tapti įtikinamu argumentu, jog šiame spektaklyje atvirumo rasime daugiau negu teatrališkumo. Situacija paprasta, tačiau ne prasta – vyras ir žmona „deda kortas ant stalo“ ir išpažįsta savąsias nuodėmes – nuodėmes, dėl kurių gailisi. Tačiau didžiausios aistros užverda dėl nuodėmių, kurių herojai nesigaili. Dviejų žmonių atvirumo valandėlė, į veiksmą įtraukianti net ir spektaklio žiūrovus, pavirsta savotišku stačiokišku psichoterapijos seansu, kurio metu, provokuodami vienas kitą, sutuoktiniai ieško atsakymų į klausimą, kodėl jų šeimyninis gyvenimas tapo toks „suvartotas“.

Kartą vyras pasiūlė žmonai gyventi santuokoje laisvos poros principu – be abipusių ištikimybės ir meilės įsipareigojimų. Mat jis mano, kad tik taip galima išsaugoti sąžiningus ir ilgalaikius šeimyninius santykius. Žaidimo taisyklės pasirodė paprastos ir patogios – visa, kas tikra ir tvaru priklauso šeimai, o už jos ribų tik akimirksnio malonumai ir atgaiva nuo kasdienybės. Tačiau vėliau paaiškėja, ko vyras net nenujautė, kad ir žmona turi teisę pasinaudoti sutuoktinių susitarimu bei susirasti meilužį. Toks iš pirmo žvilgsnio banalus siužetas nesuglumino Nobelio premijos laureato, garsaus italų dramaturgo Dario Fo. Dramaturgas, kurio pjesės tampriai susietos su commedia dell’arte tradicija, kur didžiulį vaidmenį vaidina improvizacija, pavertė buitinę šeimyninę istoriją žaižaruojančia komedija, kupina gilios prasmės. Prisimindami ir „pervaidindami prieš publiką“ savo ilgametę šeimos istoriją, herojai nevalingai turi atsakyti į kardinalius gyvenimo klausimus, bandydami grąžinti seniai prarastą prasmę tokioms sąvokoms kaip laimė, meilė, šeima.  Komišką pjesės veiksmo efektą sustiprina „teatras teatre“, kur žiūrovai yra betarpiški „bylos dėl santuokinių neištikimybės“ proceso dalyviai. Dario Fo apdovanojo savo personažus subtiliu humoro jausmu ir saviironija, juk pagaliau jie tik aktoriai scenoje, kuri vadinasi GYVENIMAS.

Vaidina: Antonija – Eglė Jackaitė, Jis – Ramūnas Šimukauskas. Režisierius – Arvydas Lebeliūnas.
Bilieto kaina:25lt ir 35lt.
Daugiau informacijos: www.bravoteatras.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: