(c) Organizatorių archyvo nuotr.

2011 m. balandžio 5 d. Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje įvyko Kauno bendrojo lavinimo mokyklų 7–9 klasių mokinių antikorupcinių žinių ir kūrybos konkurso „Būk sąžiningas“ finalas. Konkurso nugalėtojais pripažinti Kauno „Santaros“ gimnazijos moksleiviai. Antroji vieta atiteko Kauno Žaliakalnio pagrindinei mokyklai, trečioji – Kauno Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos auklėtiniams.

Norą dalyvauti konkurse „Būk sąžiningas“, kuris prasidėjo 2011 m. kovo 22 d. Kauno Vinco Kudirkos vidurinėje mokykloje, iš viso pareiškė net 36 mokyklos. Pusfinalio metu kompetentinga komisija, susidedanti iš Antikorupcinio mokinių ugdymo darbo grupės narių, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos ir Kauno miesto savivaldybės Antikorupcinės komisijos atstovų, atrinko 10 geriausiųjų. Simono Daukanto, „Santaros“ gimnazijų, Žaliakalnio pagrindinės, Juozo Grušo meno, Šv. Mato, Vinco Kudirkos, Stasio Lozoraičio, „Atžalyno“, Petrašiūnų, Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinių mokyklų komandos iškovojo teisę dalyvauti finale.

Kiekvienai mokyklai atstovavo penki aktyviausi ir kūrybiškiausi mokiniai, kurie pirmiausia turėjo įveikti 3 užduotis: prisistatyti komisijai, pateikti antikorupcinį plakatą ir suvaidinti pamokančią situaciją antikorupcijos tema. Finale jų laukė dar vienas išbandymas – kūrybinė užduotis (ekspromtas). Komandos turėjo per 10 minučių parengti Respublikos Prezidento kalbą ir pakviesti tautą kovoti su korupcija. Po įtemtų komisijos svarstymų geriausia „Prezidente“ pripažinta Žaliakalnio pagrindinės mokyklos komandos kapitonė.

Pasak komisijoje dalyvavusios STT Kauno valdybos atstovės, atrinkti geriausius buvo labai sudėtinga. Vaikų kūrybiškumas, išradingumas, artistiškumas nustebino komisijos narius. Konkurso dalyviai suvaidino įvairiausias gyvenimiškas situacijas, pašiepiančias ne tik korumpuotus valdininkus, politikus, medikus, policininkus, bet ir save. Džiugu, nes jaunimas supranta, kad norint keisti požiūrį į šį neigiamą reiškinį, reikia keistis ir patiems.

Konkursas „Būk sąžiningas“ Kauno moksleiviams organizuojamas jau antrą kartą. Kaip teigia organizatoriai, jis – puiki galimybė formuoti mokinių vertybines nuostatas ir pilietišką poziciją dėl korupcijos. Konkursą surengė Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento Švietimo ir ugdymo skyrius kartu su Savivaldybės Antikorupcijos komisija bei Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdyba.

I vietos nugalėtojų„Santaros“ gimnazijos komandos sukurta pasaka:

Pasaka apie drakoną vardu KORUPCIJA

Seniai seniai, už devynių upių ir upelių, nepaprasto grožio miestelyje, gyveno atsiskyrėlis drakonas. Jis buvo vienišas, neturėjo draugų, o jų neturėjo todėl, kad nemėgo kaip kiti drakonai valgyti gražuolių, jis valgė tik tai, kas kvepėjo korupcija. Tai galėjo būti: parduotuvės pardavėjas, kuris imdavo kyšius už gardesnę ir šviežesnę duoną, gydytojas, neteisėtai prisidurdavęs prie atlyginimo už ligonių gydymą, bet labiausiai jis mėgo didelį korupcijos šešėlį turinčias valstybes. Todėl visi jį praminė Korupcija. Vietos gyventojams taip pat nepatiko žmonės kurie duodavo ir imdavo kyšius, todėl buvo nuspręsta drakono Korupcijos neiškraustyti iš miestelio.

Vieną dieną drakonas miške rinkdamas musmires, sumąstė, kad reikia Lietuvą suvalgyti, mat ši, jo manymu, buvo labiausiai korumpuota, o kuo daugiau korupcijos- tuo skaniau. Linksmas drakonas grįžo namo, užsikaitė puodą, niūniuodamas įvairias melodijas dėjo į verdantį vandenį slaptus patiekalo ingredientus ir džiaugėsi, kad galės skaniai pavalgyti. Po kelių valandų jis jau sėdėjo didelėje svetainėje, prie stalo, o priešais jį lėkštėje, padaže su sezamo sėklomis plūduriavo Lietuva. Nieko nelaukęs drakonas puolė valgyti, bet jam teko greitai išspjauti tai ką buvo įsidėjęs į burną. Tai buvo nežmoniškai aštru, sūru ir net šleikštu, nes skonis buvo visai nepanašus į korumpuotos valstybės. Džiugi drakono nuotaika greitai susimaišė su liūdesiu, nes turėjo Lietuvą grąžinti iš ten kur buvo paėmęs. Negana to, jis liko be pietų. Drakonas buvo ir anksčiau pataikęs ant tokių vietovių kur yra mažai korupcijos, bet kad nebūtų jos visai, su tuo jam dar nebuvo tekę susidurti. Jis didžiavosi Lietuva, kad joje nėra korupcijos ir to visa širdimi linkėjo kitoms valstybėms.

Nuo šio nutikimo, drakonas valgo tik gerai patikrinęs ar patiekalas yra pakankamai korumpuotas, kad netektų dar kartą nusivilti.

Įdomu, jeigu dabar mes atsidurtumėme drakono lėkštėje, ar jis mus išspjautų ar gardžiai suvalgytų?

/Kauno „Santaros“ gimnazija
Rimgailė Kasparaitė ir Greta Rumševičiūtė
/

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: