(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Po permainingos ir be nuostolių nesibaigusios kovos Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sėkmingai įveikė pirmąjį barjerą. Lietuviai rezultatu 92:79 (25:24, 25:10, 24:27, 18:18) nugalėjo Naujosios Zelandijos krepšininkus.

Rungtynių pradžioje neatrodė, jog Lietuva yra neabejotina rungtynių favoritė, o ir pirmo kėlinio pabaigoje švieslentė rodė tik vieno taško lietuvių pranašumą. Tam įtakos galėjo turėti ir Lietuvos rinktinės pagrindinio vidurio puolėjo Roberto Javtoko nesėkmingas nusileidimas ant žemės ir patirta trauma. Tačiau R. Javtoką puikiai pavadavo Jonas Mačiulis ir Paulius Jankūnas, todėl pasibaigus pirmai rungtynių daliai Lietuvos rinktinė jau kontroliavo situaciją.

Dažniausiai koją rinktinei pakišantis trečiasis kėlinys apie save priminė ir šį kartą – Naujoji Zelandija parodė charakterį ir pradėjo mažinti skirtumą. Bet tada Lietuvos rinktinės puolimo lyderis Linas Kleiza ėmėsi darbo ir daugiausiai jo pastangomis Lietuvai pavyko iškovoti pirmąją pergalę čempionate. O kaip sakoma, gera pradžia – pusė darbo.

Lietuvai taškus pelnė: Linas Kleiza 27 (8 atk. kam.), Paulius Jankūnas 15, Jonas Mačiulis (4 rez. perd.) 14, Martynas Gecevičius ir Tomas Delininkaitis po 8, Tadas Klimavičius ir Mantas Kalnietis (4 rez. perd.) po 6, Simas Jasaitis 4, Martynas Pocius ir Robertas Javtokas po 2.

Naujajai Zelandijai taškus pelnė: Kirkas Penny 37 (16/20 baudų), Mika Vukona (9 atk. kam.) 19, Thomas Abercrombie (11 atk. kam.) 7, Phillas Jonesas 6.

Antrasis mačas mūsų ekipos laukia jau sekmadienį 16 val. su Kanados krepšininkais, o viso čempionato tvarkaraštį galite rasti čia.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: