(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Ketvirtadienį vykusiame Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vykdomojo komiteto posėdyje buvo paskelbta, kad kitais metais Europos vyrų krepšinio čempionate, kuris finalai vyks Žalgirio arenoje, Lietuvos krepšininkams keliamas aukščiausias uždavinys – žaisti finale ir kovoti dėl aukso medalių.

Apie Lietuvos moterų bei vyrų krepšinio rinktinių pasirengimą kovai dėl olimpinių kelialapių į Londono žaidynes kalbėjo LTOK vykdomojo komiteto narys, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius, „FIBA Europe” vykdomojo komiteto narys Mindaugas Balčiūnas.

M.Balčiūno nuomone, abi Lietuvos krepšinio rinktinės yra pajėgios iškovoti kelialapius į Londono olimpines žaidynes 2012-aisiais. Moterų komandai vėl vadovauja patyręs treneris Algirdas Paulauskas, kuriam pavyko suburti darnią ir stiprią rinktinę.

Atsinaujinusi vyrų rinktinė su nauju treneriu Kęstučiu Kemzūra šiemet laimėjo pasaulio čempionato bronzos medalius. Kitais metais Europos čempionate, kuris vyks Lietuvoje, krepšininkams keliamas aukščiausias uždavinys – žaisti finale ir kovoti dėl aukso medalių. Pirmos dvi vietos Europos čempionate iš karto užtikrins vyrų rinktinėms kelialapius į Londoną. Moterų Europos čempionate Lenkijoje vietą Londono žaidynėse garantuos tik aukso medaliai. Vyrų Europos čempionate 3-6, o moterų – 2-5 vietas užėmusios rinktinės 2012 m. birželio mėnesį, prieš pat žaidynes, dėl olimpinių kelialapių dar kovos atrankos turnyruose.

M.Balčiūnas informavo, kaip vyksta pasirengimas Europos vyrų krepšinio čempionatui. „Čempionato organizaciniai klausimai sprendžiami operatyviai, tikimės, kad visų arenų statybos bus baigtos laiku. Kol kas dėliojami rinktinių pasirengimo juodraštiniai variantai, skaičiuojami finansai… Vyrų rinktinė į pirmąją treniruočių stovyklą greičiausiai susirinks kitų metų liepos viduryje. Planuojama sužaisti 8-9 draugiškas rungtynes. Bus du rimti turnyrai mūsų šalyje. Kas juose dalyvaus, paaiškės po to, kai sausio 30 d. bus ištraukti burtai, kurie komandas suskirstys į pogrupius. Pirmame čempionato etape Lietuvos rinktinė žais Panevėžyje”, – sakė LKF generalinis sekretorius.

Kodėl Panevėžyje, kur sporto rūmai gerokai mažesni, nei Vilniuje ir bus Kaune? „Tai ir todėl, kad Panevėžyje yra problemų su viešbučiais. Kai čia žais mūsų rinktinė, mažiau reikės vietų iš kitų šalių atvyksiantiems turistams – vietas tribūnose užims savi žiūrovai”- šypsodamasis aiškino M.Balčiūnas.
Bilietų kainas nustatys Lietuva. Žadama siūlyti įvairius bilietų „paketus”. Planuojama parduoti bilietus į atskiras rungtynes o ne visai dienai, kaip buvo ankstesniuose čempionatuose..Lietuvos rinktinė turėtų žaisti 21 val.

LTOK informacija

Rekomenduojame

Šis tekstas – kaunas.lt nuosavybė. Kopijuoti ir platinti kaunas.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama!

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: