KTU rugsėjo 1-osios šventė
(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Rugsėjo 1 d., 10 val., Kauno technologijos universiteto bendruomenė tradiciškai rinksis Kauno sporto halėje, kur bus iškilmingai pažymėta naujųjų mokslo metų pradžia.

Studentus, mokslo ir administracijos darbuotojus sveikins KTU vadovybė ir studentų atstovai, Lietuvos ir Kauno miesto vadovai, kiti garbingi svečiai. Renginio pabaigoje (apie 11 val.) beveik 2 200 pirmakursių bus pakviesti į akciją – lauke su spalvotais lapais suformuoti rekordo vertą užrašą „KTU (širdutė)“.

Vasaros pabaigoje paskelbti stojimo į aukštąsias Lietuvos mokyklas duomenys Universitetą nuteikė itin optimistiškai – palyginti su praėjusiais metais, priimtų į KTU pirmakursių skaičius išaugo 10 proc. – labiausiai Lietuvoje, ir pagal bendrą priimtųjų studentų skaičių KTU pakilo į pirmą trejetuką.

„Džiugu, kad pirmą kartą per kelerių metų laikotarpį pirmakursių skaičius sparčiai ūgtelėjo. Vasarą vienas svarbiausių darbų buvo pasirengti naujos Universiteto strategijos kūrimui, pasirengti pokyčiams, kad KTU atgautų lyderio pozicijas visose srityse.

Įdėtas darbas jau duoda pirmuosius rezultatus. Tačiau tai tik pradžia. Tikiu, kad aktyvūs, pilietiški, savo nuomonę reiškiantys ir su negerovėmis nesitaikstantys studentai padės Universitetui žengti į pokyčių laikotarpį“, – artėjant Rugsėjo 1-ąjai sakė KTU rektorius prof. Petras Baršauskas.

Į šventinį Kauno sporto halės salėje vykstantį renginį KTU vėliava bus įnešta skambant prof. Giedriaus Kuprevičiaus sukurtai ir KTU bigbendo „Old Cellar Big Band“ atliekamai melodijai, šventinę nuotaiką padės palaikyti KTU studentų meno kolektyvų jungtinis choras.

Pirmakursių lauks iškilmingas momentas – pirmakursių priesaika, kai visi iki vieno savo Alma Mater tars „pasižadu“, ir proga pirmą kartą lotyniškai sugiedoti „Gaudeamus“ – Europos aukštosiose mokyklose populiarų studentų himną.

Vakare KTU studentų atstovybė Universiteto studentus, o ypač pirmakursius, kviečia studentiško gyvenimo pradžią švęsti buvusiame kino teatre „Kanklės“ (Laisvės al. 36).

Čia dviejų aukštų erdvėje bus žaidžiami įvairūs žaidimai, dalijami šaunūs prizai, koncertuos Victor Diawara ir Neringa Nekrašiūtė. Krepšinio aistruoliai galės stebėti „Eurobasket 2011“ varžybas Lietuva – Lenkija.

KTU informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: