Kviečia tradicinis respublikinis mėgėjų teatrų festivalis “KAUNO RAMPA 2011”

0
1

2011-03-16 18.00 val. Markas Kukučinas “Žala telyčia”.

Kauno krašto neįgaliųjų teatras “Laumės pėda“. Režisierė Jolanta Metlovaitė – Beresnevičienė.

Spektaklis pastatytas 2010 m. pagal slovakų rašytojo Marko Kukučino novelę “Žala telyčia” iš rinkinio “Slovakų novelės”.

Spektaklis nemokamas.

2011-03-17  12.00 val. Spektaklis vaikams “Istorija apie mažąjį Muką”.

Kauno Kazio Binkio teatro vaikų ir jaunimo trupė. Režisierė Nida Vita Žilinskienė.

“Istorija apie Mažąjį Muką” – tai W.Haufo “Mažasis Mukas” pasakos motyvais sukurta inscenizacija. Pasakos autorius kalba apie mažo Turkijos miestelio gyventojo Muko bėdas, skurdą bei laimėjimus. Spektaklis moko mažuosius žiūrovus padėti vargšams, juos užjausti, kovoti su blogiu ir tikėti gėrio pergale.

Spektaklis nemokamas.

2011-03-17 19.00 val. Bertoldas Brechtas “Geras žmogus iš Sezuano”.

KU baigiamojo režisierių kurso spektaklis. Režisieriai, pedagogai Regina Šaltenytė ir Darius Meškauskas.

Pjesės veiksmas vyksta Kinijoje, bet kartu tai – bet kuri šalis, kurioje gyvena nelaimingi ir savo gyvenimu nusivylę žmonės. Du tūkstančius metų žmonės šaukiasi Dievų ir skundžiasi, kad niekas šiame pasaulyje negali išlikti geras. Nebegalėdami pakelti žmonių skundų, trys Dievai nusileidžia į žemę, pasiryžę surasti bent vieną gerą žmogų tam, kad pasaulis būtų išgelbėtas.

“Reikia bijoti ne mirties, o beprasmiškai nugyvento gyvenimo”, – teigė B. Brechtas. Jaunieji spektaklio kūrėjai pasakoja apie tai, kad gyvenimas yra vienas sudėtingiausių egzaminų, kurį žmogus laiko atsidūręs moralinių vertybių kryžkelėje.

Spektaklyje skambanti muzika – tai Vytauto Kernagio sukurtos dainos-zongai, parašyti specialiai šiai pjesei dar 1991 m.

Vaidina: Renaldas Bartulis, Giedrė Brazauskaitė, Deividas Jonauskis, Laura Kirnaitė, Viktorija Ibragimova, Raimonda Kimbraitė, Domas Malajavas, Milginta Palubinskaitė, Simas Venskas, Donatas Žilinskas, Erika Mažulienė, Karina Novikova, Marius Pažereckas.

Bilieto kaina – 10 Lt., moksleiviams, studentams ir pensininkams –  5 Lt.

2011-03-18 12.00 val. Šokio spektaklis vaikams. J. Laucius “Vaiva žvilgsnių šalyje”.

Kauno Purienų vidurinės mokyklos šokių kolektyvas.

Scenarijaus autorė, režisierė ir choreografė Jolanta Marmienė.

Mergaitė, vardu Vaiva, gyvena “Gerųjų” žvilgsnių šalyje, bet į tą šalį įsibrauna “Piktasis” žvilgsnis ir pagrobia Vaivą. Iš “Piktųjų” žvilgsnių jai išsivaduoti padeda gėlė. Keliaudama namo, Vaiva sutinka “Liūdnuosius” ir “Paslaptinguosius” žvilgsnius, su kuriais, maloniai pabendravusi, grįžta namo į “Gerųjų” žvilgsnių šalį.

Spektaklis nemokamas.

2011-03-18 18.00 val.  Asociacijos “Teatronas” spektaklis. A. Juškėnaitė “O tądien snigo”. Režisierė Agnė Juškėnaitė. Dailininkė Bartė Liagaitė.

“Kasparas – eilinis nenusisekusio gyvenimo savininkas. Iš kitų tokių kaip jis, jis išsiskiria tik tuo, jog jis visiškai nepripažįsta vaizduotės. Tai, žinoma, jo nevykusio gyvenimėlio kokybę dar labiau nusmukdo – jis velnioniškai nuobodus tiek pats sau, tiek aplinkiniams. Būtent dėl pastarosios priežasties jo tarytum išsižada visi įmanomi draugai, o galiausiai net ir vienintelis artimas žmogus – sesuo. Kasparas pasiekia savo vidinės duobės dugną.

Ir, kai jau atrodo, kad nieko blogesnio nebesugalvosi, vieną eilinį rytą į Kasparo gyvenimą įsiveržia keturios žmogystos, besiskelbiančios esą Vaizduotės Gyventojai. Negana to, kad šios itin keistos asmenybės akivaizdžiai nėra susipažinę su santūrumu svetimuose namuose, jos pasižymi įtartinu elgesiu, kurio Kasparui, anot jo paties, niekada nebus lemta suprasti: įprasčiausiu tonu šneka apie visiškai neįtikimus dalykus, landžioja kiaurai per sienas, tai dingsta, tai vėl atsiranda kambaryje, galiausiai – paima ir priverčia Kasparo kūną nejudėti, aiškindami, jog tai daro ne jie, o menama virvė! Kasparas nė nenujaučia, jog čia vyksta itin kruopščiai suplanuotas viliojimo planas, kurio galutinis tikslas – nuvilioti jį į Vaizduotės Pasaulį.”

Vadina: Gintautas Katulis, Šarūnas Masalskis, Gabrielė Damanskytė, Gintautas Ulmis, Simona Šukytė, Monika Malakauskaitė.

Bilieto kaina – 10 Lt., moksleiviams, studentams ir pensininkams –  5 Lt.

2011-03-19 14.00 val. Juodoji komedija. Aldo Nikolaji “Meilė ligi grabo lentos”.

Kauno Kazio Binkio suaugusiųjų teatras. Režisierius Rimantas Štaras. Dailininkė Rimutė Skučienė.

Ar Jūs tikite, kad meilė gali trukti amžinai? Ar mylite savo artimą žmogų taip pasiaukojančiai,  kaip kad mylėjote ir aukojotės prieš dešimt ar dvidešimt metų? Ar egzistuoja MEILĖ LIGI GRABO LENTOS?

Atsakymo ieško šiandieninio spektaklio herojai, siūlydami ir Jums atsakyti į šį visais laikais  žmoniją jaudinusį klausimą. Kiek metų gali trukti laiminga santuoka? O jei dar ji sukurpta iš išskaičiavimo? Egzistuoja  žinomiausias ir daugelio išbandytas būdas – susirasti meilužį! Paįvairinti

gyvenimo kasdienybę nauja patirtimi, meilės nuotykiais, net jei tektų patekti į avarinę situaciją, susižaloti, visais įmanomais būdais suktis iš keblios situacijos, net pereinant devynis nuopolio ratus:  ligoninę, kalėjimą, psichiatrijos kliniką, vardan naujai gimusio jausmo žmogui, kuris dar kol kas vienišas, bet turintis sužadėtinę. Sužadėtinę pašalinti iš kelio – vieni juokai, bet kaip pasielgti su mylėtu ir išlepintu savo vyru? IŠSISKIRTI!? Jokiu būdu! Kad jis susirastų kitą? Ne, jis turi priklausyti tik Jai tol, kol… mirtis juos išskirs.

Kaip nusprendė šios juodosios komedijos  temperamentingoji ir išradingoji herojė EVA, taip ir turi viskas vykti… Tik ar visada vyrai aklai vykdo, kad ir nekalčiausias gražuolės užgaidas? O jei ji ims ir užsimanys atsikratyti vienu iš dviejų mylimųjų?

Kaip gi turėtų baigtis ši intriguojanti ir raizgi meilės trikampio istorija?

Bilieto kaina – 10 Lt., moksleiviams, studentams ir pensininkams –  5 Lt.

2011-03-19 17.00 val.  Lietuvos mėgėjų teatrų apžiūros “Atspindžiai – 2010” laureatų spektaklis.

Kazys Boruta “Baltaragio malūnas”.

LŽŪU studentų teatras “Jovaras”. Režisierė Remigija Sadzevičienė. Groja liaudiškos muzikos kapela “Ūkininkas”, vadovas Romualdas Sadzevičius. Šoka tautinių šokių kolektyvas “Sėja”, vadovė Idalija Braškytė – Matušaitienė.

Tai garsiojo Kazio Borutos romano, ne kartą jau matyto ir kine, ir teatre, naujas sceninis variantas, kurį labai vykusiai papildo išraiškinga šokių plastika bei muzika. Negausūs ir lakoniški dialogai teikia galimybę apie spektaklio herojus kalbėti tarsi apie visiems gerai pažįstamus žmones. O taip juk yra iš tikrųjų: kokie bebūtų veikėjų charakteriai ar siužeto vingiai – su žiūrovais kalbama apie šių dienų žmones, apie jų svajones, meilę, grožį ir bjaurastį, nes nuo neatmenamų laikų šioje žemėje gyvenančius iškelia ir trenkia žemyn tie patys gyvenimo malūnai.

Bilieto kaina – 10 Lt., moksleiviams, studentams ir pensininkams –  5 Lt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here